• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Zásilkovna zajišťuje i přes složitou situaci kompletní logistické služby

ilustrační foto Zásilkovna

Zásilkovně, stejně jako dalším firmám ve skupině Packeta, se i přes problémy spojené s pandemií koronaviru, daří zajišťovat kompletní logistické služby ve všech zemích, kde působí.  Jediným státem, kam bylo pozastaveno doručování zásilek, je Itálie.

„Snažíme se v maximální míře přizpůsobit všechny naše logistické procesy vzniklé situaci a zachovat co nejvyšší standard našich služeb ve všech zemích, kde působíme. S ohledem na současnou situaci stále pracujeme na vylepšení procesů, zrychlení výdeje, zajištění bezpečnosti a eliminace kontaktu osob. Proto jsme zavedli bezkontaktní platby, na pobočkách je nyní možné hradit dobírku pouze bezkontaktně, například kreditní kartou. Zároveň posilujeme vlastní síť doručení na adresu. Naše partnery a zákazníky mohu ubezpečit, že Zásilkovna navzdory situaci doručuje zboží jak na výdejní místa, tak i na adresu,“ říká Simona Kijonková, CEO a zakladatelka skupiny Packeta. „Uvědomujeme si, že musíme udělat maximum proto, aby kontinuita zásobování obyvatel byla zachována. Klíčové je doručování zásilek a zásobování obyvatel potřebným zbožím, jako jsou léky a zdravotnické pomůcky, ale i vše, co potřebují, pokud jsou zavřeni ve svých domovech, jsou v karanténě nebo pracují z domova,” dodává.

 

V České republice platí, že je výdej zboží a zásilek z internetových obchodů možný i v provozovnách, kde je jinak maloobchodní prodej zakázán.  Zásilky z e-shopů, tak mohou i nadále proudit na výdejní místa Zásilkovny. Pro mnoho obchodníků, malých a středních podnikatelů je výdej zásilek z internetových obchodů alespoň částečnou kompenzací poklesu tržeb. V této chvíli má Zásilkovna v systému opět zapojenou nadpoloviční většinu všech výdejních míst a jejich počet díky pravidelné komunikaci a realizaci konkrétních kroků stále roste. Zásilky z internetových obchodů budou nadále doručovány jak na výdejny, tak na adresu zákazníka. S každým výdejním místem si Zásilkovna potvrzuje provoz na následující dny.

Na výdejních místech byl zakázán vstup zákazníků bez roušek a pracovníci výdejních míst postupně dostávají ochranné prostředky. Zákazníci by měli vstupovali do prodejny jednotlivě, udržovat diskrétní vzdálenosti a snížit kontakt na minimum. Doporučujeme zřídit výdejní okénko tak, aby zákazníci byli mimo provozovnu, a to v exteriéru.

Situace v jednotlivých zemích mimo ČR je rozdílná podle toho, jak jejich vlády přistoupily k zamezení pandemie koronavirusu. Vývoj se stále mění, je třeba na vše rychle reagovat, včetně uzavíraných regionů a měst. V řadě států dochází ke zpoždění přepravy zásilek i s ohledem na zavedení hraničních kontrol. Například zásilky z ČR do Polska mohou nabírat až několikadenní zpoždění kvůli velmi dlouhým kolonám před hraničními přechody. Na Slovensku a v Maďarsku vlády zavedly podobná opatření jako v ČR. Všichni dopravci napříč Evropou postupně přecházejí na bezhotovostní platby.

Na Slovensku jsou kurýři na hranici svých kapacit, dochází ke zpoždění doručování zásilek. Zásilkovna proto svým zákazníkům doporučuje všechny zásilky směřující na adresu zákazníků posílat pomocí služby Nejvýhodnější doručení na adresu. V rámci této služby Zásilkovna každý den aktivně monitoruje stav a rychlost doručení jednotlivých dopravců na Slovensku a dokáže okamžitě reagovat na mimořádné změny a předat zásilky takovému kurýrovi, který doručí v daný moment zásilku nejrychleji.

 

Zdroj: Zásilkovna

18.3.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies