• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Webinář: Jak zvládnout sezónní výkyvy v počtu objednávek a zvýšit průtočnost skladu

Ilustrační foto: Kardex

V oblasti eCommerce jsou pro úspěch a spokojenost zákazníků rychlost a přesnost vychystávání klíčové. Zajistit jejich vysokou a stabilní úroveň může být velmi složité pro distribuční centra s velmi kolísavým množstvím objednávek, ať už s ohledem na pondělní „peak“ nebo sezónní nárůst. Právě pro tyto aplikace nabízí Kardex Remstar rozšířitelné řešení, které umožní vyrovnat se s takovýmto kolísáním bez nutnosti celý systém v návrhu naddimenzovat. Firmy tak mohou dosáhnout nejen vysoké produktivity a efektivity, ale i vyvarovat se vysokých investičních nákladů.

 

Systém funguje velice jednoduše a zároveň inteligentně. V automatizovaných skladových systémech (ať už se jedná o výtahové systémy typu Shuttle XP nebo karuselové systémy Megamat RS) jsou při použití strategie Color Picking objednávky vychystávány v dávkách. Operátor se v průběhu celého procesu vychystávání objednávky orientuje podle barvy. Při startu procesu systém dynamicky přiřadí barvu vychystávacímu vozíku pro zpracování jedné dávky. Displeje všech skladových systémů, ze kterých se budou vychystávat artikly pro tuto dávku, se rozsvítí v barvě určené pro tuto dávku. V průběhu vychystávání prochází operátor s vozíkem uličkou mezi jednotlivými automatizovanými systémy a orientuje se podle barvy jejich displejů. Po dokončení jedné dávky okamžitě přijíždějí police s artikly pro následující vozík, a tak může být v procesu paralelně několik dávek do několika vozíků v rámci jedné pracovní zóny. Operátor jednoduše podle barvy vyskladňuje artikly z automatizovaného systémů a vkládá je do vozíku označeného stejnou barvou.

Pokud se o tomto řešení chcete dovědět více, přijmete pozvání na bezplatný webinář firmy Kardex, který se koná již 10.9.2020 od 14:00.

 

Zaregistrovat se na webinář

 

 

Zdroj: Kardex

3.9.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies