• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Výstavba inteligentní a šetrné Organiky je v plném proudu, CONTERA jedná s novými nájemci

Ilustrační foto | CONTERA

Inteligentní administrativní budova Organica roste na bývalém brownfieldu v centru Ostravy a developerská společnost CONTERA zároveň pokračuje ve smluvních jednáních s potenciálními nájemci. Většinu objektu po dokončení v roce 2023 obsadí mezinárodní IT gigant TietoEVRY. Developer čile staví i v Ostravě-Hrušově, kde vzniká CONTERA Park Ostrava D1 včetně hlavního skladu pro Sportisimo.

Se stavbou Organiky, která je prvním administrativním projektem CONTERY a která se pochlubí inteligentními řídícími systémy nebo certifikací BREEAM Excellent, se začalo vloni v červenci. „Necelý půlrok poté, co se bagry zakously do země, pokračujeme v hrubých terénních úpravách a pilotovém založení objektu a rozeběhnuty jsou i práce na monolitickém železobetonovém skeletu. Jednoduše řečeno pracujeme na kostře stavby,“ říká Martin Budina, projektový ředitel společnosti CONTERA.

Tyto práce potrvají na bývalém brownfieldu mezi Trojhalím a obchodním centrem Forum Nová Karolina zhruba do poloviny dubna 2022, kdy budou vybetonována dvě podzemní podlaží. Pak začne růst nadzemní část budovy. Ve 4. kvartálu roku 2022 bude Organica vodotěsná a v 1. kvartálu roku následujícího sem CONTERA pustí firmu TietoEVRY, která začne s přípravami svých prostor. Půjde zhruba o ¾ celkové administrativní plochy Organiky, zbytek obsadí další nájemci, přičemž s některými je Contera již ve fázi pokročilých smluvních jednání.

Organica bude kompletně hotová v druhé polovině roku 2023 a pochlubí se inteligentními ovládacími systémy, šetrností k životnímu prostředí nebo certifikací BREEAM Excellent. „Výjimečná lokalita, vysoká kvalita stavby a excelentní architektura jsou největším lákadlem pro budoucí klienty i zákazníky. Organica se stane součástí nového administrativně-obchodního centra Ostravy, kde již stojí obchodní centrum Fórum Nová Karolina, administrativní budova Nová Karolina Park nebo budovy Trojhalí. Troufnu si říci, že lepší místo v Ostravě nenajdete,“ dodává Dušan Kastl, partner a výkonný ředitel CONTERY.

 

CONTERA Park Ostrava D1

V jiné ostravské části Hrušově vzniká CONTERA Park Ostrava D1. Největší ze čtyř plánovaných hal o rozloze 90 000 m2 obsadí prodejce sportovního vybavení Sportisimo. Do tzv. VNA části skladu společnost od začátku listopadu začala instalovat vlastní skladové systémy. Kompletní předání této části proběhne v lednu 2022.

Do dalších dvou částí haly pro Sportisimo nazvaných Pick Tower a High Bay byl klientovi umožněn předčasný přístup na začátku prosince, tedy o dva měsíce dříve, než bylo v plánu. V rámci přípravy na spuštění provozu sem firma nainstaluje třeba i robotizované systémy řízené moderním softwarem, díky nimž třeba v High Bay nebude potřeba žádná lidská obsluha. „Předčasný přístup našim klientům umožňujeme proto, aby mohli začít s přípravami svých technologií a systémů, zatímco ještě probíhají finální stavební úpravy objektu. Díky paralelním pracem se tak celý proces urychlí,“ upřesňuje Martin Budina.

Ve druhé hale o celkové rozloze 40 000 m2 se v CONTERA Parku Ostrava D1 už naplno zabydlel Plzeňský Prazdroj a developer připravuje prostory pro firmy AT Computers a VAS Solutions. Druhá jmenovaná má již k dispozici část haly v CONTERA Parku Ostrava City a do Hrušova expanduje o dalších cca 8000 m2.

Zároveň zde začala vznikat třetí budova, průmyslový objekt s názvem „Flexi“. Ten bude mít rozlohu více než 12 000 m2. „Výjimečnost objektu spočívá ve vyšší flexibilitě prostoru a vyváženosti industriální a administrativní části. Mohou zde vznikat mnohem menší jednotky a jsou zde k dispozici i plochy pro showroom nebo větší administrativní zázemí. Jde tak o odlišný koncept než u haly pro Sportisimo, kde industriální část značně převažuje,“ říká Dušan Kastl. Budova by měla být dokončena v létě 2022. Současně s výstavbou i zde prochází CONTERA pokročilými smluvními jednáními s potenciálními klienty.

V CONTERA Parku Ostrava D1 bude v průběhu ledna 2022 dokončena také většina dopravní a technické infrastruktury. Součástí areálu by měl být i vědecko-technologický park.

 

Další projekty: Říčany, Hustopeče, Bratislava

Společnost také pokračuje v rekonstrukci svého domovského CONTERA Parku Říčany. Největší objekt známý pod názvem Sanitas podstupuje v první fázi modernizaci administrativních prostor, nový showroom získala třeba firma FAST ČR. Budova TERRA dostane novou prosklenou fasádu a vzniknou zde jednotky třeba pro drogerii Rossmann nebo firmu Spokojený pes. Své ústředí sem také přesune samotná CONTERA. Součástí rekonstrukce je i výměna povrchů zpevněných ploch v parku a masivní revitalizace zdejší zeleně.

Aktuálně probíhá první etapa výstavby CONTERA Parku Hustopeče. I zde vzniknou prostory pro logistické účely a lehký průmysl. První etapa výstavby bude dokončena v druhém kvartálu roku 2022 a během ní vzniká zhruba 40 pracovních míst. V témže kvartálu bude zahájena výstavba další budovy H2 s plochou více než 20 000 m2.

V říjnu 2021 se CONTERA stala novým vlastníkem Vlčie hrdlo Business Parku v Bratislavě, který zakoupila od společnosti Natland. Na ploše 33 420 m2 se nachází dvě administrativní budovy, které projdou renovací, a na zbývajících plochách CONTERA plánuje koncept tzv. small business units. Tento koncept kombinuje showroom, kancelář a sklad a využijí jej hlavně malé a střední podniky. V areálu, který ponese jméno CONTERA Park Bratislava City, najde své nové kanceláře bratislavská pobočka CONTERY.

 

Zdroj: Contera

18.1.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies