• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Volkswagen Užitkové vozy začal 27. dubna postupně obnovovat výrobu

ilustrační foto

Výrobní závody značky Volkswagen Užitkové vozy v německém Hannoveru a polských městech Poznaň a Vřesno obnovily v pondělí 27. dubna, po pětitýdenním přerušení produkce, postupně výrobu v režimu se sníženou kapacitou. Průběh obnovy výroby se bude přizpůsobovat aktuální dostupnosti dílů, vládním nařízením v Německu a Evropě a vývoji poptávky na trzích. Nezávisle na tom bude dodržování přísných opatření na ochranu zdraví zaměstnanců vždy nejvyšší prioritou.

Josef Baumert, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, odpovědný za výrobu a logistiku, k tomu říká: „Máme velkou radost z toho, že postupně obnovujeme naši výrobu. Ochrana zdraví našich zaměstnanců má přitom nejvyšší prioritu. Proto jsme vyvinuli rozsáhlý soubor opatření a v malých týmech již intenzivně pracujeme na přípravách výrobních závodů, abychom například mohli dodržovat odstupy, realizovat vyšší standardy hygieny nebo v případě potřeby používat speciální ochranné pomůcky. Přitom i nadále velmi aktivně sledujeme situaci. Naše kroky podnikáme na základě výsledků diskuzí a jednání v rámci koncernu a také doporučení Ústavu Roberta Kocha.“

 

„Výhled na cestu ze stavu útlumu je dobrým signálem pro ekonomiku a veřejnost. I pro podnikovou radu je zdraví našich kolegů tím nejdůležitějším. Proto budeme pečlivě sledovat celkový vývoj v souvislosti s onemocněním Covid-19. Uzavřením podnikové dohody schválené ústřední podnikovou radou jsme pro obnovu výroby v Hannoveru vytvořili dobrý rámec, který zohledňuje ekonomické zájmy a chrání zaměstnance,“ říká Bertina Murkovicová, předsedkyně podnikové rady značky Volkswagen Užitkové vozy.

 

Koncern Volkswagen sestavil v uplynulých týdnech 100bodový plán, který umožní obnovení výroby s ohledem na ochranu zdraví. Veškerá opatření platí také pro externí firmy a dodavatele, působící v areálech výrobních závodů. „Společně s našimi týmy procházíme bezpečně koronavirovou krizí. Přerušení výroby ve spojení s mnoha činnostmi, vykonávanými z domova, bylo jedinou volbou a správným rozhodnutím. Realizace tohoto jedinečného a odvážného kroku byla velmi úspěšná. Nepolevíme ani teď při obnovení výroby a důsledně budeme dodržovat rozsáhlá opatření pro zajištění bezpečnosti a hygieny,“ vysvětluje Thomas Edig, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, odpovědný za personalistiku.

 

V rámci obnovení výroby přistupuje společnost na základě doporučení zdravotnických institucí k dalšímu výraznému zpřísnění opatření pro ochranu zdraví. Dojde k optimalizaci výrobních procesů, navíc bude ve všech oblastech povinností důsledně dodržovat minimální odstupy a zvýšené standardy hygieny. Soubor opatření zahrnuje mimo jiné konkrétní pravidla pro odstup a hygienu, povinnost nosit ochranu úst a nosu v zónách, kde není možné udržovat vzájemné odstupy 1,5 metru, kratší intervaly čištění, zamezení kontaktu mezi pracovníky při střídání směn a odpovědný přístup k měření teploty každý den před příchodem do zaměstnání.

 

Zdroj: Porsche Česká republika

29.4.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies