• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Volkswagen Užitkové vozy i nadále podporuje české běžecké lyžování

ilustrační foto
  • Sezona ve znamení kulatých jubilejí: 10 let SkiTour, 50 let Jizerské 50
  • SkiTour „Powered by AMAROK“: šest závodů pro velké i malé běžce
  • Volkswagen zajišťuje účastníkům a divákům komfortní zázemí

Volkswagen Užitkové vozy slaví v rámci dlouhodobého partnerství s českým běžeckým lyžováním dvě kulatá jubilea: 50. ročník kultovního závodu v běhu na lyžích Jizerská 50 a 10. ročník populárního seriálu běžeckých závodů pro celou rodinu SkiTour, jehož je Jizerská 50 součástí. Volkswagen Užitkové vozy přispívá jako hlavní partner k jedinečné atmosféře závodů největšího seriálu v běhu na lyžích v České republice komfortním zázemím za podpory flotily osobních a užitkových vozů Volkswagen s pohonem všech kol 4Motion.

„Jsme nesmírně rádi, že můžeme i v letošní výjimečné zimní sezoně, kdy kulatá jubilea slaví SkiTour i Jizerská 50, všestranně podporovat závody v běhu na lyžích na českých horách,“ říká Jan Procházka, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „Všichni sportovci potřebují bezvadně fungující zázemí, aby mohli podávat maximální výkony. Volkswagen Užitkové vozy proto jako hlavní partner seriálu závodů v běhu na lyžích SkiTour využívá robustnost a spolehlivost svých modelů, které si díky pohonu všech kol 4Motion snadno poradí i s náročnými zimními podmínkami, aby všem účastníkům zajistil během celého závodu maximální servis.“

Jizerská 50 i celá SkiTour přitahuje velký zájem médií, veřejnosti i aktivních sportovců. Letošní zimní sezona začala za podpory značky Volkswagen Užitkové vozy již 30. prosince 2016 unikátním nočním závodem s čelovkami Bedřichovský Night Light Maraton. Tím byl odstartován jubilejní desátý ročník největšího seriálu zimních běhů na lyžích SkiTour „Powered by AMAROK“, jehož vyvrcholením bude jubilejní 50. ročník kultovního závodu Jizerská 50, který se uskuteční v novém termínu 17. až 19. února 2017. Jizerská 50, největší pravidelná zimní sportovní akce v České republice, letos opět přiláká svou jedinečnou atmosférou bezmála 5000 vrcholových sportovců i amatérů tří desítek národností, které čeká náročná padesátikilometrová trasa.

V rámci letošní Jizerské 50 se již v pátek 17. února uskuteční také Volkswagen Bedřichovská 30. Mezi významnými osobnostmi, které se ve 13 hodin postaví na start běžeckého závodu na lyžích volnou technikou, nebude chybět ani Petr Koukal. Nejlepší český badmintonista přijede na lyžařský stadion Bedřichov v Jizerských horách s vozem Volkswagen Caravelle T6 2.0 TDI v nepřehlédnutelných barvách projektu STK PRO CHLAPY, s nímž upozorňuje širokou veřejnost na důležitost často opomíjené prevence závažných chorob u mužské části populace. Značky Volkswagen Užitkové vozy, Volkswagen osobní vozy a Volkswagen Service jsou partnerem projektu STK PRO CHLAPY od jeho spuštění v listopadu 2014.

Ilustrační foto Porsche

Značka Volkswagen Užitkové vozy zajišťuje účastníkům komfortní servis. Volkswagen Crafter přepraví do místa závodů velkokapacitní vyhřívaný stan, v němž se mohou závodníci v klidu a teple převléci. Kromě vyhřívané převlékací zóny mají k dispozici také praktickou službu úschovny věcí.

Díky aktivnímu přístupu značky bude na stadionu v Bedřichově také vylepšené zázemí pro diváky a to ve formě tribuny Volkswagen Užitkové vozy, ze které bude výborný výhled na stadion a zejména finišující závodníky a také informační LED obrazovky, díky které budou mít diváci na stadionu bezvadný přehled o průběhu závodu. Diváci budou mít také možnost vyzkoušet běžkařský trenažér, který bude umístěn v komfortním přívěsu značky volkswagen Užitkové vozy, či se zúčastnit soutěže Staň se legendou o drobné ceny. Připraveno je také malé občerstvení.

Volkswagen Užitkové vozy kromě toho nabízí ve spolupráci se svým  autorizovaným prodejcem Autotrend z Liberce v místě registrace na závody zkušební jízdy a poskytuje vozy členům organizačních týmů. Volkswagen nabízí jako jediný výrobce užitkových vozů propracovaný systém pohonu všech kol 4Motion ve všech modelových řadách od městského užitkového vozu Caddy až po terénní pick-up Amarok.

SkiTour je největším seriálem běhů na lyžích v České republice. Program SkiTour 2017 „Powered by AMAROK“ (30. 12. 2016 až 26. 2. 2017) je sestaven z šesti závodů Bedřichovský Night Light Marathon v Jizerských horách, Kašperská 30 na Šumavě (21. až 22. ledna 2017), Karlovská 50 v Beskydech (28. ledna 2017), Orlický maraton v Orlických horách (4. až 5. února 2017), Jizerská 50 v Jizerských horách (17. až 19. února 2017) a JeLyMan v Jeseníkách (25. až 26. února 2017). Součástí SkiTour 2017 je také seriál dětských závodů MINI SkiTour s trasami o délce 300 metrů až 3 kilometry.

Volkswagen Užitkové vozy je dlouholetým a stabilním partnerem českého běžeckého lyžování. Na více než desetiletou spolupráci s českou reprezentací v běhu na lyžích navázal Volkswagen Užitkové vozy podporou Jizerské 50 a seriálu Ski Tour. Volkswagen Užitkové vozy je také generálním partnerem velmi úspěšného projektu „Lyžování dětem“, který organizuje závody pro děti a mládež v Libereckém a Královehradeckém kraji.

Více informací o akci Jizerská 50 naleznete na www.jiz50.cz, o seriálu závodů SkiTour na www.ski-tour.cz, o všestranných vozech značky Volkswagen Užitkové vozy na www.vw-uzitkove.cz a o sponzorských aktivitách značky Volkswagen Užitkové vozy na www.vw-uzitkove.cz/zajimavosti/sponzoring.

 

Zdroj: AC&C Public Relations

15.2.2017

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.