• LogisticNEWS
    O čem se mluví

VNA vozíky nyní imunní proti nerovnostem díky systému aktivní kontroly stability ASC

ilustrační foto

Společnost Linde Material Handling představila svoje průkopnické řešení pro VNA vozíky – vysoce aktivní asistenční systém Active Stability Control (ASC). Je navržen tak, aby nerovnosti podlahy neovlivňovaly provoz VNA vozíků. Tato inovativní technologie umožňuje rychlou a bezpečnou jízdu v úzkých skladových uličkách mezi vysokými regály a pro provozovatele to znamená zásadní omezení nákladů na výstavbu a úpravy podlah pro nasazení VNA vozíků.

Kvalita povrchu podlahy hraje v intralogistice důležitou roli. Zejména ve skladech s vysokými regály a úzkými uličkami obsluhovanými VNA vozíky s výškou zdvihu až 18 metrů, kde jsou minimální vzdálenosti mezi vozíkem a regálem. Nerovnosti povrchu podlahy, dokonce i milimetrové, mohou způsobit nebezpečné rozkolísání vozíku.

 

Mnoho let to byl pro provozovatele VNA vozíků skutečný problém. Pokud podlaha neměla potřebnou kvalitu podle požadavků směrnice německého sdružení VDMA (Svaz německého strojírenského průmyslu), musela být vrchní plocha dokonale vyrovnána, aby se vytvořila bezpečná jízdní trasa. To si často vyžádalo investici mnoha tisíc eur. Pokud se podlaha vhodně neupravila, rychlost vozíku musela být z bezpečnostních důvodů omezena, což vedlo ke snížení výkonu při manipulaci a bránilo zvýšení produktivity.

 

Nová technologie od Linde Material Handling je skutečnou revolucí pro aplikace ve výškových skladech s úzkými uličkami. Systém ASC neustále monitoruje povrch podlahy pomocí mechanických a elektronických senzorů. Pokud je v uličce detekována nepravidelnost povrchu, kola vozíku na straně skladu ji okamžitě vykompenzují a zabrání, aby se vozík vychýlil do strany. Díky tomu je trvale udržován v bezpečné a stabilní pozici.

 

Vysoká produktivita zaručena

Nový asistenční systém ASC nabízí zásadní výhodu. Umožňuje dosáhnout v uličce maximální rychlosti 14 km/h a výšky zdvihu až do 18 metrů nejen na dokonale hladkých podlahách dle standardů VDMA. Nerovnost až do deseti milimetrů mezi levou a pravou stopou pojezdu je kompenzována v rámci běžné bezpečnostní mezery mezi vozíkem a regálem. V praxi to znamená, že stačí kvalita podlahy dle nižších požadavků normy DIN 18202 (tabulka 3, řádek 3), jelikož boční výchylka vozíku je ihned vyrovnávána. Řidič VNA vozíku proto může jet stále rychle a bezpečně.

 

„Nová technologie je zvláště zajímavá pro ty zákazníky, kteří skladují v pronajatých halách a nemohou ovlivnit kvalitu podlahy,“ říká Anna Keilbach, Product Manager Very Narrow Aisle (VNA) z Linde Material Handling, a dodává: „Díky technologii ASC mohou nyní provozovatelé plně využívat vysoké produktivity systémových vozíků Linde K-Modular.“ Nicméně, i v případě nově budovaných skladů stojí za to vybavit K-vozíky systémem ASC. Anna Keilbach vysvětluje: „Často ani nově položené podlahy nevyhovují požadavkům kvality. Systémem ASC je u zákazníků používajících naše vozíky tato komplikace odstraněna.“ Anna Keilbach dále zdůrazňuje, že důležité je odborné poradenství: „Naši specialisté na místě zanalyzují situaci a doporučí zákazníkovi nejlepší řešení. Pro nasazení VNA vozíků často hrají klíčovou roli i malé detaily.“

 

Systémem ASC doplnila společnost Linde Material Handling své portfolio technických asistentů pro zajištění maximální stability. Když byla před šesti měsíci uvedena nová generace systémových vozíků K-Modular, byl současně představen systém DRC (Dynamic Reach Control), řešení, které snižuje výchylku sloupu během naskladňování a vyskladňování palet. Zdvihový stožár zůstává stabilní, takže zboží může být precizně uloženo i v maximální výšce zdvihu, aniž by řidič musel čekat, až se ustálí výkyv sloupu. Tím dochází ke zvýšení produktivity oproti standardní verzi vozíku bez tohoto systému až o 20 %.

 

Technologie ASC od Linde Material Handling bude představena na veletrhu World of Material Handling 2018, který se bude konat v německém Mannheimu od 4. do 15. června 2018.

 

Zdroj: Crest Communications

7.5.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies