• LogisticNEWS
    O čem se mluví

VCHD Cargo založila Klub milionářů

Foto: VCHD

Česká přepravní společnost VCHD Cargo založila Klub milionářů – řidičů, kteří už v barvách společnosti najeli milion a více kilometrů. Klub má k letošnímu roku 23 členů, přičemž více než 10 z nich už za volantem překročilo hranici 1,5 milionu kilometrů. Společnost je ocenila věcným dárkem s poselstvím „Jste to nejcennější co máme“ a těší se, že brzy do Klubu milionářů přivítá další členy.

 

Nedostatek řidičů na trhu je všeobecně známý fakt, to potvrzuje i VCHD Cargo, která letos na českém trhu oslavila 28. výročí svého založení a zaměstnává v České republice a Německu téměř 350 lidí. O tom, že život „kamioňáka“ není žádná projížďka růžovým sadem, hovoří Ing. Petr Kozel, předseda představenstva VCHD Cargo a. s.: „Povolání řidiče patří k jedné z nejtěžších profesí. Je to práce, která pro romantiky voní dálkami, ale pro řidiče je to denní rutina, při které se u nás ve VCHD musí chovat a jednat profesionálně. Naši řidiči plní mnoho rolí, nejen odpovědně řídí mnohatunová vozidla často s křehkým či nebezpečným nákladem. Museli se z nich stát také profesionálové v oboru zbožíznalství, když při nakládce či vykládce kontrolují zboží. Jsou to i dobří psychologové a zvládají „krizové“  vyjednávání na nakládkách a vykládkách,“ vypočítává dále Petr Kozel, „a musejí umět cizí jazyky, alespoň základně, protože většina přepravních dokumentů není v češtině.“  Až řidiči vše vyjednají, zkontrolují, naloží a správně upevní ve vozidle, pak teprve začíná jejich denní výkon, který v případě linek VCHD Cargo čítá často 600 až 700 km v hustém dopravním provozu. To všechno VCHD Cargo dokáže ocenit a má pro motivaci svých zaměstnanců řadu nástrojů. Klub milionářů patří mezi jeden z nich. „Nesmírně si práce našich řidičů vážíme, oni jsou vizitkou celé společnosti a na nich závisí úspěch našeho podnikání. Proto jsme se rozhodli založit Klub milionářů a naše řidiče motivovat k tomu, aby u nás zůstali a získávali výhody z loajality ke společnosti,“ vysvětluje Petr Kozel.

Rekordmanem VCHD Cargo je Jiří Kadlec, který pro společnost doposud najel téměř 2,3 milionu kilometrů. „K takovým řidičům chováme hlubokou úctu a pan Kadlec je u nás opravdová legenda,“ komentuje Petr Kozel, „často vypráví, jak se svět za posledních 25 let, co u nás působí za volantem, změnil. „Jako kamioňáci to nemáme snadné, i když často vozíme radost pro všechny. Všechno to zboží, které si můžete koupit v obchodě ─ není sortiment, který bych ještě nepřevážel,“ komentuje život řidiče Jiří Kadlec, a dodává, „co by nám profesionálním řidičům usnadnilo život? Určitě větší úcta k našemu povolání, která kvůli pár, většinou zahraničním, neohleduplným řidičům nemá moc dobrou pověst, a také respekt k našim dispečerům. Protože v této rychlé a nejisté době je to právě náš 24hodinový dispečink VCHD Cargo, na který se při každém problému můžeme spolehnout.“

 

Zdroj: Industrion Boutique

30.11.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies