• LogisticNEWS
    O čem se mluví

VCHD Cargo koupila německého přepravce Völker Logistik

Ilustrační foto | VCHD Cargo

VCHD Cargo oznámila akvizici německé spediční firmy Völker Logistik. Jedná se o největší investici v historii společnosti, která upevní její pozici na největším logistickém trhu v Evropě. Tato největší transakce zvýší nejen konkurenceschopnost společnosti v oblasti mezinárodních linkových přeprav, ale i v přepravách na kratší vzdálenosti v rámci Německa, včetně obsluhování poslední míle. Spojení obou rodinných společností přinese i synergie v personální oblasti zejména na pozicích profesionálních řidičů. 

VCHD Cargo je česká přepravní společnost s více než 20letou tradicí. Na německý trh vstoupila v roce 2019 založením sesterské společnosti VCHD Cargo GmbH se sídlem v Radeburgu. Akvizicí zkušené přepravní společnosti Völker Logistik letos v červnu podpořila svůj anorganický růst a nyní bude bude těžit z lokálních znalostí německého přepravního trhu a ze zkušeností Völker Logistik zejména v oblasti přeprav na krátké vzdálenosti.

Na německém trhu jsme hledali dobře etablovanou společnost s výhodnou logistickou polohou a v neposlední řadě také s podobnými hodnotami. Ve Völker Logistik jsme našli nejen specialistu na německý trh se strategickým umístěním v centrálním Německu s výbornou dostupností do zemí Beneluxu, Švýcarska a Francie, ale také rodinnou společnost působící se stejnými lidskými a podnikatelskými hodnotami jako VCHD Cargo,“ uvádí Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo, a doplňuje, „to vše nám umožní společně nabízet ještě lepší služby stávajícím zákazníkům a oslovit s rozšířeným portfoliem větší část nejen českého a německého trhu.“

Voelker Logistic

Völker Logistik vznikla v roce 2005 jako rodinná společnost zaměřená na poskytování služeb v oblasti přepravy, manipulace, skladování a poradenství. Specializuje se na lokální přepravy na krátké vzdálenosti a speciální dálkové přepravy v rámci celého Německa. Nabízí nejrůznější řešení distribuční logistiky například pro velkoobchody s elektrotechnikou a výrobce pro zdravotnictví a je rovněž specialistou na dodávky realizované nočními přepravami a s dodáním do druhého dne, a to s velkým dosahem do mnoha spolkových zemí Německa. „Portfolio obou našich společností se dokonale doplňuje a díky tomuto kroku můžeme našim zákazníkům nabídnout udržitelná a kreativní řešení na míru z jednoho zdroje,“ uvádí Niko Völker, jednatel a prokurista Völker Logistik, a doplňuje, „současná situace na německém trhu s přepravami je velmi ovlivněna stále se zvyšující poptávkou na straně jedné a nedostatkem profesionálních řidičů na straně druhé. Synergie tedy budeme nacházet i v personální oblasti.“

Völker Logistik a VCHD Cargo jsou rodinné společnosti a spojují je tradiční hodnoty a přístup k podnikání. „Nadále budeme podporovali specialisty ve Völker Logistik pomocí udržitelné a férové personální politiky a podporovat orientaci na zákazníky a co nejlepší uspokojení jejich potřeb,“ uvádí Petr Kozel. Völker Logistik i nadále povede jednatel Niko Völker, syn zakladatele společnosti. Ing. Petr Kozel se stane druhým jednatelem a tým doplní na pozicích prokuristů Ing. Pavel Sirotek a Lars Holste, který bude zodpovědný za finanční řízení společnosti.  „S výborným týmem, který jsme nyní utvořili, se těšíme na nové úkoly a výzvy s cílem rozšíření zákaznického portfolia a dalšího zvýšení kvality našich služeb,“ uzavírá Niko Völker.

 

Zdroj: Industrion Boutique

5.8.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies