• LogisticNEWS
    O čem se mluví

„U každé nové technologie či konceptu je třeba realistický pohled“

Milan Ludvík

Ředitel české pobočky mezinárodní společnosti ZETES Milan Ludvik prosazuje principy dlouhodobé spolupráce se zákazníky. Ve společnosti ZETES pracuje už řadu let a budoucnost svého oboru vidí pozitivně, především ve směřování do rozmanitosti nabízených řešení podle potřeb jednotlivých oborů a zákazníků. S Milanem Ludvikem jsme hovořili nejen o aktuálních úkolech, které ve společnosti ZETES pomáhá zákazníkům řešit, ale také o jeho osobním životě a pohledu na svět.

Jakou cestou jste prošel, než jste nalezl své místo v ZETES Solutions CZ?

 

Vystudoval jsem fakultu strojní ČVUT, obor Letadlová technika, ale od roku 1996 se věnuji oboru automatické identifikace a mobilním řešením. Důležitou zkušeností byla práce ve společnosti GATC a její akvizice a začlenění do velmi úspěšné nadnárodní firmy ZETES.

 

Dnes pracuji na pozici ředitele české pobočky, ale v roce 1996 jsem začínal jako Business Development Manager pro mobilní řešení a logistiku a následně jsem byl zodpovědný za obchodní aktivity v České a Slovenské republice, včetně realizace zajímavých projektů pro globální zákazníky v Polsku a Maďarsku.

 

V čem je práce ve společnosti ZETES podle Vás jedinečná?

 

ZETES je nadnárodní firma s více než 1100 zaměstnanci ve 30 pobočkách regionu EMEA a ve svém oboru je tak jedinečná. Spolupráce s kolegy z celé Evropy, Blízkého východu a Afriky je nesmírně obohacující. Přináší optimální kombinaci velké firmy s obratem přesahujícím čtvrt miliardy eur a stále ještě příjemné atmosféry, kdy každý zná své kolegy osobně a neztrácí se ve složité struktuře globálního gigantu. Pro zákazníky a jejich projekty je k dispozici rozsáhlý tým vysoce specializovaných business konzultantů, technických specialistů a pracovníků zákaznické podpory na daná řešení z celé Evropy.

 

Vlastní výrobní závody Zetes v Belgii, Německu a Španělsku nám umožňují nabídnout našim zákazníkům technická řešení na míru, ať už se jedná o kompletní portfolio produktů pro automatické označování (Print & Apply), spotřební materiál pro tisk čárových kódů nebo specializované vozíkové / stacionární terminály s německou kvalitou. Centrální vývojové centrum (Software Factory), které zajišťuje vývoj softwarových aplikací Zetes, je certifikováno dle normy ISO/IEC 27001, čímž je garantována bezpečnost softwarových řešení Zetes z hlediska řízení informační bezpečnosti pro naše zákazníky. Díky tomu můžeme nabídnout unikátní kombinaci řešení, technologií a bezpečnosti pro projekty kdekoli v našem regionu.

 

Samostatnou kapitolou je pak divize PeopleID, která zajišťuje výrobu a personifikaci vysoce zabezpečených dokladů typu občanský průkaz, řidičský průkaz, biometrické pasy, víza a podobně pro vlády v EMEA nebo pro nadnárodní instituce. A protože ZETES je veřejně obchodovaná společnost na prémiovém trhu, jsou na všechny členy managementu kladeny nemalé nároky na znalosti a profesionalitu.

 

Vidíte ve Vašem oboru výrazné aktuální trendy? A nakolik jsou tyto trendy jednoznačné?

 

Vývoj směřuje k inovacím a eliminování negativního dopadu „lidského faktoru“. Každá činnost, kde je zapojen člověk, s sebou nese riziko vzniku chyb a tím snížené produktivity. V dnešní době je velmi moderní hovořit o automatizaci a robotizaci jako hlavním způsobu odstranění chybovosti a nízké produktivity. Ovšem už mnohem méně se zdůrazňuje obrovská investiční náročnost těchto projektů. Souhlasím s tím, že je to budoucnost, ale jako u každé nové technologie či konceptu je na místě realistický pohled a očekávání, protože žádná technologie není vhodná pro všechny oblasti či způsoby použití. O tom jsme se mohli přesvědčit mnohokrát, jako příklad lze uvést technologii RFID – na začátku byla obrovská euforie z představ, jak RFID nahradí čárový kód a bude přítomna všude. Jenže po čase se ukazuje, že tato technologie je vhodná zejména pro některé specifické procesy, zatímco v mnoha jiných oblastech zůstává dominantním čárový kód.

 

Jak se tyto aktuální trendy uplatňují v praxi společnosti ZETES?

 

Společnost ZETES se zaměřuje na inovativní a ověřené technologie a jejich optimální využití pro zlepšení procesů u našich zákazníků. Do vývoje technologií a řešení investujeme značnou část našeho zisku a tato strategie nese ovoce – stačí se podívat na vývoj akcií společnosti za poslední čtyři roky. Hlavním prvkem nabídky ZETES je centrální cloudové řešení ZetesOlympus, které zajišťuje viditelnost a sledovatelnost všech procesů v rámci komplexního dodavatelského řetězce ať už se jedná o potraviny, oblečení, elektroniku, automobilový, farmaceutický nebo petrochemický průmysl.

 

Co je pro Vás ve Vaší práci osobně důležité?

 

Za nejdůležitější považuji fakt, že přinášíme našim zákazníkům výrazné úspory, zvýšení produktivity a zajištění konkurenční výhody. Možná to zní jako fráze, ale naším základním principem je dlouhodobá spolupráce a Win-Win situace.

 

Dokážete slaďovat požadavky osobního pracovního života a nacházet naplnění i v mimopracovních zájmech?

 

Intenzivní práce s vysokým nasazením s sebou přináší nutnost kompenzovat stres a napětí, aby si člověk udržel fyzické a duševní zdraví. Naštěstí bydlím v klidném místě nedaleko Prahy, s nádherným výhledem na Křivoklátsko, na zahradu nám pravidelně zavítají srny z okolních lesů, ticho a klid. To je nejlepší recept na relaxaci. Nejsem ortodoxní vyznavač čehokoli, ale zajímá mě klasická i moderní hudba, architektura, fotografie a rád zajdu také do kina či do divadla.

LN

 

19.9.2016

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.