• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Trvalá povrchová úprava proti koronaviru

ilustrační foto

Na základě svých globálních zkušeností v oblasti prevence nemocí vyvinula finská společnost Affix Labs první trvalou a spolehlivou povrchovou úpravu pro boj s nemocí Covid-19. Si-Quat kombinuje bezpečný a osvědčený dezinfekční prostředek s patentovaným specifickým chemickým pojivem, které umožňuje účinné látce zabránit působení virů včetně SARS-Cov-2. Podle společnosti Affix Labs testy v Ústavu biochemie na Univerzitě v Lisabonu ukázaly, že Si-Quat při kontaktu účinně zabíjí Covid-19. Si-Quat zabíjel spolehlivě 99,99 % mikrobů a ošetřeného povrchu bylo možno se bez nebezpečí dotýkat.

Při dlouhodobém testu na často dotýkaných površích prokazoval svou antivirovou účinnost po dobu asi jednoho měsíce. Je to nejodolnější antivirová povrchová úprava na trhu, která omezuje šíření nového koronaviru. Výrobek je nekorozivní, neobsahuje stříbrné soli ani nanočástice těžkých kovů a je naprosto bezpečný při dotyku.

Kvartérní amoniová sloučenina, která je hlavní složkou Si-Quatu, je podle Affix Labs uznána několika agenturami po celém světě, včetně Světové zdravotnické organizace (WHO), Agentury pro ochranu životního prostředí Spojených států (EPA), Americké chemické asociace (ACC) a Evropské agentury pro chemické látky (ECH) jako účinný prostředek povrchové úpravy proti novému koronaviru. Podle společnosti Affix Labs testy prokázaly, že Si-Quat se udrží téměř na každém povrchu, což z něj činí nejtrvanlivější komerčně dostupnou povrchovou úpravu. Aplikované řešení vytváří odolnou vrstvu, která se opotřebuje na površích až po tisících dotecích nebo více cyklech čištění.

Společnost Affix Labs již prodává Si-Quat po celém světě, každý týden se přidávají nové regiony. Společnost v současné době hledá obchodní partnery na místních trzích.

 

Zdroj: Packaging

13.1.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies