• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Toyota zahájila výstavbu města Woven City

Ilustrační foto | Toyota

Automobilka Toyota zahájila v prostorách centra Higashi-Fuji v Susono City v prefektuře Šizuoka výstavbu prototypového města budoucnosti s plně propojenými systémy infrastruktury. Woven City bude praktickou ukázkou přístupu k rozvoji komunity se zaměřením na potřeby člověka. Projekt představuje jeden z pilířů transformace Toyoty z výrobce automobilů na firmu poskytující služby mobility.

Cílem celého projektu je vznik nových technologií v reálném prostředí napříč odvětvími, jako jsou například autonomní řízení, osobní mobilita, robotika nebo umělá inteligence. Očekává se, že projekt přinese bezpočet příležitostí firmám a výzkumným subjektům z celého světa.

Ve městě Woven City se budou nacházet tři typy ulic propojených na úrovni terénu. Jeden vyhrazený pro autonomní řízení, jeden pro chodce a jeden pro chodce s vozidly pro osobní mobilitu.

Ve městě se plánuje i jedna podzemní silnice pro přepravu zboží. Zpočátku zde bude žít asi 360 obyvatel, převážně z řad seniorů, rodin s dětmi a výzkumníků. Počítá se s postupným růstem až na více než 2 000 lidí včetně zaměstnanců Toyoty.

Slavnostní poklepání na základní kámen

Představitelé automobilky a společnosti Woven Planet Holdings ze skupiny Toyota, zabývající se vývojem řady softwarových projektů v oblasti mobility, v úterý slavnostně poklepali na základní kámen nově budovaného města.

„Závod Higashi-Fuji zde za podpory místních obyvatel funguje již 53 let. Znalosti a zkušenosti, kterými přispěli všichni dosavadní pracovníci tohoto závodu, je nutné zužitkovat i v další kapitole. S ohledem na skutečnost, že Woven City nebude stát na zelené louce, ale v místech, kde se psala historie závodu Higashi-Fuji, nabídnu do budoucna nejvyšší možnou míru spolupráce,“ řekl prezident TMEJ Mijauči.

Výstavbu města Woven City oznámila Toyota na veletrhu CES 2020 v Las Vegas v rámci příprav na období, v němž budou všechny ekosystémy podporující každodenní život propojeny prostřednictvím dat. Cílem Woven City je také úspěšný technologický pokrok, který pomůže lidem zkrácením technologického cyklu a rychlejším vývojem služeb.

Další informace najdete na webu Woven City.

 

Zdroj: Toyota

24.2.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies