• LogisticNEWS
    O čem se mluví

TLS CZ spustila unikátní servisní projekt

ilustrační foto

Přední dodavatel sofistikované vratové a nakládací techniky v rámci svého projektu zkvalitňování a urychlování servisních služeb již digitalizoval asi 10 tisíc zařízení u zákazníků v České republice. Stejný projekt připravuje i pro klienty na Slovensku.

Postupnou digitalizaci instalovaných a servisovaných zařízení zahájila u svých zákazníků obchodně-servisní organizace TYROS Loading Systems CZ (TLS CZ). Smyslem ojedinělého projektu je maximální urychlení a zefektivnění servisních služeb. Díky softwarové databázi s průběžně aktualizovanými informacemi je totiž česká společnost nově schopna předvídat pravděpodobné závady, jejichž nejčastější příčinou jsou vysoká četnost a způsob používání technologií.
Informoval o tom vedoucí technického oddělení firmy Josef Hájek s tím, že v oboru vratové a nakládací techniky nikdo jiný u nás obdobnou službu nenabízí. TLS CZ, která využívá moderní výrobní zázemí a centrální sklad v Novém Bydžově a je významným členem nadnárodního holdingu Loading Systems, svůj projekt připravovala dva roky. Do technického a softwarového vybavení v této souvislosti zatím investovala asi 5 milionů korun.
„Přestože servisní služby stabilně poskytujeme 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu, rozhodli jsme se jejich kvalitu posunout na zcela jinou úroveň. Pomocí nejmodernějších technických a komunikačních technologií nyní průběžně získáváme a analyzujeme velmi podrobné informace o našich instalovaných a servisovaných zařízeních. Víme třeba, kdy a jak intenzivně je klient používá, takže dokážeme v předstihu predikovat možné závady. Technicky i personálně jsme tak mnohem lépe připraveni k profesionálním, vysoce kvalitním a rychlým službám, které od nás uživatelé vratové a nakládací techniky ostatně vždy očekávají,“ říká Josef Hájek z firmy TYROS Loading Systems CZ.
    Na projektu digitalizace instalovaných a servisovaných zařízení se podílí třicetičlenný tým montážních a servisních techniků společnosti. Jejich koordinaci řídí tři dispečeři, kteří odpovídají za průběh servisu v přidělených regionech. Všichni, mimo běžných montážních a servisních činností, spolupracují na tvorbě unikátní databáze s podrobným popisem každého zařízení. Získané informace na centrále firmy TLS CZ zpracovávají dva zaměstnanci technického oddělení.
    „Databázi přitom neustále aktualizujeme a ukládáme do vlastních softwarových aplikací. Jednotlivé informace putují výhradně elektronickou cestou a v režimu on-line. Všichni pracovníci v terénu jsou totiž vybaveni tablety s firemními on-line aplikacemi,“ vysvětluje Josef Hájek, vedoucí technického oddělení společnosti.
    Doposud TLS CZ v Česku zajistila úplnou digitalizaci u zhruba 10 tisíc svých instalovaných a servisovaných zařízení. Větší část práce má tak firma ještě před sebou, v polovině roku 2019 chce navíc svůj unikátní projekt zkvalitňování a urychlování servisních služeb spustit i na Slovensku.    
Obchodně-servisní organizace TYROS Loading Systems CZ aktuálně zaměstnává 68 lidí. Firma s moderním výrobním zázemím a centrálním skladem v Novém Bydžově na Královéhradecku provozuje obchodní kanceláře v Praze, v Častolovicích na Rychnovsku, ve Vyškově u Brna a ve Vrbovém na Slovensku.
TLS CZ patří mezi tři největší dodavatele vratové a nakládací techniky u nás a na Slovensku. Nejvýznamnější část obratu firmy tvoří dodávky pro velké společnosti jako jsou Ikea, Makro skupiny Metro, Tesco, Ronal, Lego, Atmos, Bosch a Brembo, retailové koncerny Kaufland, Rewe a Hopi či developerská jednička na trhu CTP Invest. Nadnárodně TLS CZ obhospodařuje také sklady DHL, PPL, Dachser a dalších firem.
TLS CZ je důležitou součástí nadnárodního holdingu Loading Systems se sídlem v nizozemském Lelystadu. Ten patří mezi největší evropské hráče v oboru nakládací techniky. Česká obchodně-servisní organizace spolu s výrobním závodem v Novém Bydžově se na obratu holdingu podílí přibližně 20 procenty.
V roce 2018 společnost TYROS Loading Systems CZ předpokládá celkové tržby 250 milionů korun a hrubý zisk 10 milionů. V tuzemsku firma ročně nainstaluje v průměru 1000 průmyslových vrat, a to od jednoduchých až po kompletní systémy, a 500 nakládacích míst. Na Slovensku je to potom zhruba 200 zprovozněných míst a kolem 400 nainstalovaných vrat za rok. Protože TLS CZ disponuje silným vlastním zázemím pro montáž a servis, jsou její odborníci v rámci skupiny nasazováni na montáže zařízení v mnoha evropských zemích, ale také v Saúdské Arábii, Ománu, v Rusku, Gruzii nebo v Jižní Koreji.


Zdroj: IVEPA komunikační

11.12.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies