• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Svou práci vnímám především jako velkou zodpovědnost

Ewald Raben

Vraťme se v čase zpět. Je začátek devadesátých let a Ewald Raben je dvaadvacetiletý syn autodopravce z městečka Meddo v okrese Achterhoek nedaleko města Winterswijk, který studuje na vysoké škole v Rotterdamu. Doma v kuchyni učiní jeho otec rozhodnutí: východoevropský trh se otevírá, do Polska jezdíme už řadu let, někdo by tam měl jet otevřít kancelář, abychom se tam pořádně uchytili.

Ewald Raben o tom dlouze nepřemýšlel. Rozhodl se zanechat studia, které ho stejně nějak příliš nebavilo, protože se tam učil hlavně počítat, kolik přepravních kontejnerů se vejde na jednu loď. Otec s tím souhlasil, matka moc ne – ale ať tak či tak, Ewald se „po hlavě“ pustil do východoevropského dobrodružství.

O pětadvacet let později je firma Raben, vedená Ewaldem Rabenem, evropským dopravcem s více než 10 tisíci zaměstnanci a obratem zhruba 1,1 miliardy eur. Ewald je spolu se svým bratrem Marcem, vlastníkem rodinné firmy se 103 pobočkami – 26 z nich v Německu – pro další rozvoj firmy strategickou zemí. Bratři jsou v současnosti na 103. místě žebříčku nejbohatších lidí v Nizozemsku, zvaného Quote 500, ale Ewald zrovna tento fakt nepovažuje za příliš důležitý. „Moje matka vždycky říkala: sníš stejně jenom jeden steak denně. Tak jsme prostě byli vychovávaní, abychom toho k životu moc nepotřebovali. Mnohem důležitější je, jestli nás baví naše práce – nás i naše zaměstnance,“ zdůrazňuje Ewald Raben.

Začátky v Polsku

Ewaldu Rabenovi trvalo v roce 1991 asi půl roku, než pobočku v Polsku naplno rozjel. Jak se mu to podařilo? Odpověď je rychlá a překvapivá: „Mým největším problémem zpočátku bylo sehnat kancelář se dvěma telefonními linkami a telefaxem. Během druhého týdne pobytu v zemi jsem naprostou náhodou narazil na jiného nizozemského obchodníka, který mi nabídl určité prostory ve své kanceláři. Později jsem našel jakousi starou stodolu s plochou asi 800 metrů čtverečních – nejdříve jsme v ní udělali novou podlahu. Vypadá to velice skromně, ale v té době to bylo něco jako najít zlatou žílu. V Polsku nebylo tehdy zhola nic, a tak, jak se říká, mezi slepými byl jednooký králem.“

Ewald Raben měl to štěstí, že byl v pravý čas na správném místě – na trhu, který mohl pouze růst, což se také postupně dělo. Ewald si to uvědomuje, ale ví, že pouze štěstí by nestačilo. Základem se stala správně zvolená strategie. Ta byla založena na vybudování celostátní přepravní sítě pro distribuci potravin a dalšího baleného zboží. Nejprve nabídnutých služeb využívali hlavně zahraniční klienti, později také polští výrobci a obchodníci. Tato koncepce, kdysi odkoukaná od dávno zavedené společnosti Van Gend & Loos, později slavila úspěch i jinde ve východní Evropě a naposledy i v Německu. Vnitrostátní přeprava a smluvní logistika jsou páteří firemní činnosti, důležitou složkou se pak v poslední době stala i mezinárodní přeprava. Společnost Raben však plánuje dál – přemýšlí i o dopravě po moři a po železnici.

Po Polsku přišla před třinácti lety na popud významného klienta na řadu Ukrajina. „To nás stálo zpočátku hodně úsilí. Ukrajina je ještě větší než Polsko, a pokud jde o prostředí a zvyklosti, je ještě o něco víc vzdálená západní Evropě. S byrokracií a korupcí se setkáváte na každém kroku,“ říká Ewald Raben. V tomto ohledu zůstali Rabenovi neústupní. „Zvládli jsme to zejména trpělivostí, nikam jsme nespěchali a nechtěli zde pobočky vybudovat ze dne na den – což by byla voda na mlýn korupčnímu prostředí. Teď začínáme v Rumunsku, jsme na samém začátku, a setkáváme se s podobnými problémy a zákonitostmi. Proto ustupujeme od akvizic v těchto zemích, abychom nebyli jednou nemile překvapeni.“  Zejména v posledních dvou letech se Ukrajina stala teritoriem plným sporů a konfliktů.

Společnost Raben jde do Německa

Už průnik nizozemského dopravce na trhy východní Evropy a jím způsobený rozruch byl něčím zvláštním – ovšem expanze do Německa byla opravdovou senzací, protože z firmy Raben se stává skutečná „hrozba“ pro zavedené hráče mezi německými přepravci. „Partneři vám sice mohou pomoci otevřít dvířka na trh a nabídnout možnost růstu, ale ta závislost je příliš veliká. Co když ztratíte podíl strategicky důležitého partnera nebo jej on prodá? Někdy pozorujete, že společnost není schopna dosáhnout požadované úrovně služeb. V takovém případě rychle ztratíte předtím těžce nabyté pozice a nemůžete na tom nic změnit. Proto jsme vše přehodnotili a řekli jsme si, že v natolik klíčové zemi, jakou je Německo, musíme mít svoji vlastní síť,“ vysvětluje Ewald Raben.

Ale Německo není rychle rostoucím trhem jako kdysi země východní Evropy, kde nově příchozí firma ze západu se zkušenostmi v oblasti celostátní distribuce mohla ukázat, jak se to má dělat. Ewald Raben přikyvuje: „Ano, to je logická odpověď, kterou očekáváte od Holanďana či Němce, pokud se rozhodnete pro takový krok. Ovšem musíte se naučit přemýšlet v evropských měřítcích. Německo je trh s nejvíce zákazníky a s největší kupní silou v Evropě. Tato země má rovněž největší objem vývozu. Všechny sousední země vyvážejí přibližně 50 až 60 procent svého exportu právě do Německa. Potom prostě neexistuje jiná alternativa. Nemůžeme říct našim zákazníkům: budeme vaše produkty rozvážet do všech zemí, s výjimkou Německa. Ve skutečnosti je to právě naopak: když vyřešíte problém distribuce po Německu, v ostatních zemích vše půjde snáz.“

Začínat na zelené louce je určitě jednodušší, ale v Německu to nebylo možné a firma Raben musela pracovat s akvizicemi. Největší z nich byla součástí evropské organizace Wincanton a v roce 2011 měla obrat zhruba 380 milionů eur, tedy ne o mnoho menší, než v té době firma Raben samotná. Poslední akvizice se uskutečnily v letošním roce: v únoru to byla firma Spedition Peter ze Siegenu, v pořadí 26. na německém trhu (s 60 zaměstnanci a asi čtyřmi tisíci metry čtverečními skladových a překládacích ploch), potom v červnu společnost Scheffler Spedition zaměřená na mezinárodní přepravu, rovněž s 60 zaměstnanci, následovala GS Frachtlogistik Gmbh se silnou pozicí v jižním Německu a významný Fellbach od Rhenus Freight Logistics v červenci.

S pohledem do budoucnosti

Pokud jde o osobní rovinu, Ewald Raben si polské kulturní zvyklosti osvojil zejména tím, že v Polsku založil rodinu. Žije dnes nedaleko Poznaně, během pracovního týdne cestuje po Evropě, ale o víkendech se snaží být doma s rodinou. Občas si udělá čas i na své koníčky: závody a vyjížďky na horském kole. Jeho žena, původem Polka, pracovala ve firmě Raben v minulosti na různých pozicích a delší čas žila také v Německu. Jejich nejstarší dcera odjela do Nizozemí a studuje v Amsterdamu ekonomii. On sám uvažuje nahlas o tom, jestli je možné – byť třeba pouze dočasně – svěřit vedení firmy do rukou někoho, kdo není členem rodiny. „Vnímám svou práci hlavně jako velkou zodpovědnost – koneckonců máme 10 tisíc zaměstnanců, kterým dáváme práci. A svěřit takovou zodpovědnost někomu, kdo ji neunese či nezvládne, to by byla zásadní chyba.“

Vzhledem ke všem akvizicím z poslední doby a pronikání na další trh (v Rumunsku) je se vším pořád spousta práce. Růst firmy je strmý a totéž se dá očekávat i na trhu v Nizozemsku. Jen pár nizozemských dopravců může konkurovat velkým firmám v mezinárodní přepravě – a přitom hrát na domácím trhu pouze malou roli. Další akvizice jsou ale nevyhnutelné, jejich počet významným způsobem narůstá. Někdy si špatně zvolená akvizice vyžádá svou daň – příkladem může být jedna akvizice v Belgii. „Ta se nakonec ukázala být pro mě a mého bratra pěkně drahým školením,“ říká Ewald Raben trochu ironicky. Dnes k akvizicím firma přistupuje jinak. V rámci firmy působí samostatný tým, který ví, jak podobné projekty pojmout, aby přinesly kýžený výsledek. „Nebojím se toho. Víme, co chceme a víme, co je pro naši firmu přínosem.“

Zdroj: Logistiek.nl, Interview door Heres Stad, srpen 2016

10.11.2016

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.