• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Svěží vzhled a chytré technologie pro Toyotu Highlander 2023

Ilustrační foto | Toyota

Highlander, největší full hybridní SUV značky Toyota, přichází v modelovém provedení 2023 se svěžím vzhledem a novými technologiemi. Vůz se na trzích západní Evropy poprvé představil v roce 2021, nabízí kultivovanost ve spojení se sedmimístným interiérem a inteligentním pohonem všech kol AWD-i. První vozy k zákazníkům dorazí ve 4. čtvrtletí 2022.

Metalický odstín „zelený cypřiš“, který je novinkou modelového provedení 2023, akcentuje výrazné stylistické ztvárnění Highlanderu a přispívá k jeho výlučnému vzhledu mezi ostatními vozy. Stylovým kontrastním prvkem jsou pak nová 20" leskle černá kola z lehkých slitin. Ještě luxusnější atmosféru v kabině pak dotváří volitelné kožené čalounění sedadel v béžové nebo okrové barvě.

Highlander je nejnovějším modelem, jenž přichází s novým multimediálním systémem Toyota Smart Connect. Ten představuje 12,3" dotykovou obrazovku s jemnou grafikou a řadu dalších funkcí včetně cloudové navigace s dopravními informacemi v reálném čase a palubního hlasového asistenta v češtině.

Cloudová navigace je dostupná bez nutnosti párovat chytrý telefon a pořizovat zvláštní datový tarif, nový Highlander se prodává včetně čtyřletého datového tarifu, jehož součástí jsou i pohodlné dálkové aktualizace over-the-air.

 

3D mapy měst, rozpoznávání značek a informace o kamerách

 

Pro výbavové linie Prestige a Executive je připraven systém Toyota Smart Connect+, který doplňuje vestavěnou navigaci pro plánování tras i v situacích, kdy cloudové připojení není k dispozici. Dále zahrnuje 3D mapy měst, rozpoznávání dopravních značek a informace o rozmístění pevných rychlostních kamer.

Nové systémy podporují řadu užitečných dálkových funkcí včetně zamykání a odemykání dveří nebo ovládání výstražných světel ke snazšímu vyhledání vozu na rušném parkovišti. Umožňují bezdrátové připojování chytrých telefonů přes Apple CarPlay, jakož i kabelové připojení v případě technologie Android Auto. Highlander je nyní vybaven přihrádkou pro bezdrátové nabíjení, která se s ohledem na snazší používání přesunula do přední konzoly.

Přístrojový štít řidiče byl kompletně přepracován a má podobu 12,3" digitálního panelu se skvělou čitelností a intuitivním ovládáním. Displej zaujme trojrozměrným efektem vyklenutých sdružených přístrojů. Grafiku si řidič může na přání nastavit výběrem ze čtyř designových motivů: Casual, Smart, Tough a Sport.

Pro trhy západní Evropy si Highlander 2023 ponechává hybridní elektrické ústrojí s maximem výkonu 248 koní, při emisích CO2 na úrovni 149 g/km v kombinovaném cyklu podle WLTP vykazuje nejlepší poměr hmotnosti a emisí v daném segmentu.

 

Zdroj: Toyota Central Europe - Czech

11.7.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies