• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Startupy se mohou do 5. března přihlásit do PowerUp! Challenge

Startupy se mohou do 5. března přihlásit do PowerUp! Challenge
PowerUp! Challenge je výzva pro startupy, scaleupy a malé a střední podniky ze střední a východní Evropy, jejichž produkty v oblasti energetiky, inteligentních technologií a mobility řeší dnešní problémy s technologií zítřka. Těm nejlepším týmům už šestým rokem nabízí investiční a další příležitosti, jako je například rozvoj týmových dovedností, přístup k investorům nebo expanze na mezinárodní trh. 
 
Vybraným týmům se budou během víkendového Boot Campu věnovat profesionální mentoři. „Jejich úkolem bude diskutovat se startupisty jejich byznys model, sales strategie nebo marketing. Nevynechají ani přípravu a tipy, jak uspět na podiu.“, říká Michal Štefan, manažer aktivit na podporu podnikání v DEX Innovation Centre a organizátor Country Final v České republice. 
PowerUp! Challenge se skládá ze dvou kol. První kolo, Country Final, proběhne 21. dubna 2020 v prostorách pražského co-workingu Opero. Tam startupy využijí znalosti z Boot Campu a utkají se během tříminutových prezentací před odbornou porotou. Ta bude hodnotit nápad a jeho potenciál i samotnou prezentaci. Vítěz získá titul InnoEnergy Startup roku a postup na Grand Final v polském Krakově. 
 
Tam bude soupeřit s nejlepšími startupy z ostatních zemí. Soutěžící odprezentují své produkty a služby před mezinárodním publikem, novináři a investory. Ve hře je nejen 65 000 EUR od InnoEnergy, ale i další investice a služby od partnerů PowerUp! Challenge. Jedním z nich je například Amazon Web Services, který poskytne mentoring a možnou spolupráci s některými ze soutěžících.
 
„České zastoupení bylo v minulosti velice kvalitní“, říká Jan Kubalík, CEO DEX Innovation Centre. „V posledních třech letech české startupy obsadily dvě druhá místa. Via Alta se umístila v roce 2017 a zabývá se zpracováním tříděného odpadu a přeměnou biologického odpadu na biopalivo. V roce 2018 uspěl také startup Neuron Soundware, který vyvinul technologii na bázi umělé inteligence, schopnou rozumět zvukovým a vibračním signálům a díky tomu dokáže odhalit různé odchylky a poruchy ve strojích. Oběma firmám se velice daří a já věřím, že tento rok zazáří další český startup“, dodává Kubalík.
 
Deadline pro podání přihlášek je 5. března 2020. Přihlásit se můžete na https://powerup.innoenergy.com, kde najdete i další podrobnosti a podmínky.
 

S dodatečnými dotazy a požadavky se neváhejte obrátit na:        

paní Danu Samkovou, mobil: 777 648 997, e-mail: dana@seteva.cz

pana Karla Huka, e-mail: karel.huk@dex-ic.com

5.3.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies