• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Společnost UTA nabízí nové řešení mýta s co největším pokrytím v Evropě

ilustrační foto

Od února příštího roku bude společnost UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) poskytovat řešení OBU pro Evropskou službu elektronického mýtného. Tímto rozšiřuje poskytovatel servisních služeb v dopravě z Kleinostheimu svou nabídku v oblasti interoperabilních řešení mýta. „Naším cílem je utvářet mobilitu našich zákazníků pokud možno maximálně efektivně“, vysvětluje Volker Huber, CEO společnosti UTA. „Klíčovým prvkem pro toto jsou naše navrhovaná řešení mýta. Zde naši nabídku výrazně rozšíříme, abychom mohli každému zákazníkovi nabídnout pro něj optimální řešení. Týká se to celoevropského řešení mýta až po mýto na německých dálnicích od roku 2018“, uvádí dále Volker Huber.

Nové celoevropské řešení mýta umožňuje firmám používat v prostoru EETS jen jeden palubní přístroj OBU. UTA přebírá jako poskytovatel služby administrativu, vystavování faktur a hodnocení. „Zákazníci tak potřebují jen jednu smlouvu, která platí pro všechny Evropské systémy mýtného“, vysvětluje pan Huber. Nejdříve bude nová služba EETS zahrnovat osm následujících systémů mýt: Rakousko, Belgie včetně tunelu Liefkenshoek, Polsko (A4), Španělsko, Francie, Itálie a Portugalsko. Integrace dalších evropských zemí včetně Německa proběhne automaticky přes update Over-the-Air ve druhé polovině roku 2018. Zájemci o nové řešení se mohou předem zaregistrovat od konce roku 2017 na adrese www.uta.com.
Palubní přístroje OBU pro tuto službu EETS nakupuje UTA od firmy Telepass, významného evropského dodavatele systémů pro elektronický výběr mýtného. „V rámci vybudování našich evropských služeb v oblasti mýtného nás těší, že jsme ve firmě Telepass našli kompetentního dodavatele, se kterým můžeme společně posunout toto téma kupředu“, zdůrazňuje pan Huber.
UTA má více než desetileté zkušenosti v oblasti interoperabilních systémů mýtného. Již dnes UTA nabízí svým zákazníkům rozsáhlá řešení mýtného pro 24 zemí a 36 různých systémů mýt. „Toto řešení EETS představuje významné rozšíření našich již stávajících služeb v oblasti mýtného“, uzavírá pan Huber.

 

Zdroj: AD HOC

19.11.2017

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.