• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Společnost STILL, specialistu na intralogistiku, navštívil státní rada Andreas Rieckhof

Státní rada Andreas Rieckhof (vlevo) blahopřeje jednateli společnosti STILL, Thomasi A. Fischerovi, ke 100. jubileu

U příležitosti 100. jubilea hamburské společnosti STILL navštívil výrobní závod tohoto specialisty na intralogistiku v Billbrooku Andreas Rieckhof, státní rada pro ekonomiku, dopravu a inovace (oblast dopravy). Na programu byl vedle prohlídky výrobního závodu podrobný rozhovor s jednatelem společnosti STILL, Thomasem A. Fischerem, o budoucnosti firmy, odvětví a pobočky v Billbrooku.

V rámci návštěvy provedl státního radu Andrease Rieckhofa hamburským výrobním závodem osobně Thomas A. Fischer, jednatel společnosti STILL. Zvláštní pozornost přitom věnoval sériové výrobě nejnovějšího elektrického vysokozdvižného vozíku STILL RX 60-25/35, která byla v Hamburku zahájena teprve před několika dny. S modelovou řadou RX 60 přináší společnost STILL na trh elektrický vysokozdvižný vozík, který již v ničem nezaostává za dieselovými vysokozdvižnými vozíky – a stává se zároveň měřítkem v segmentu Green Logistics.


Dialog o inovacích a budoucnosti
„Hamburk potřebuje inovativní společnosti. Jsou rozhodujícím faktorem našeho ekonomického růstu dnes i do budoucna,“ zdůraznil Andreas Rieckhof. „Význam e- mobility bude dále růst. O to je potěšitelnější, že tradiční hamburská společnost, jako je STILL zde zastává ve svém oboru průkopnickou pozici.“ Tématem následného rozhovoru státního rady Alexandra Rieckhofa a jednatele společnosti STILL, Thomase A. Fischera, mezi čtyřma očima byl také výhled do budoucnosti. Vedle plánů a cílů společnosti hovořili zejména o očekáváních ohledně rozvoje pobočky. Předpokládá se, že koncepce revitalizace průmyslové oblasti Bilbrook přinese mimo jiné v důsledku estetického zhodnocení a lepšího napojení infrastruktur zvýšení atraktivity čtvrti a podpoří příchod nových průmyslových firem. „Městská čtvrť Billbrook nám velmi leží na srdci,“ zdůraznil Thomas A. Fischer. „Chceme zde dále investovat a růst. Proto nás samozřejmě těší, že město rovněž podporuje revitalizaci této velké tradiční hamburské průmyslové oblasti.“


100 let STILL: Příběh úspěšné budoucnosti
Společnost STILL slaví v roce 2020 sté výročí svého založení. V roce 1920 ji založil Hans Still jako opravnu elektromotorů, dnes hamburská intralogistická společnost patří mezi přední hráče na trhu a největší inovátory v oboru. S aktuálně přibližně 3 000 zaměstnanci, z toho téměř 100 učni a duálními studenty jen v pobočce v Hamburku, jako partner města v oblasti ekologie a sponzor hamburského stipendia je STILL navíc atraktivním partnerem v hamburské ekonomice.
Pionýrský duch, vášeň a orientace na zákazníky jsou principy, díky kterým je společnost STILL úspěšná již 100 let. Kromě vývoje a výroby moderní a výkonné manipulační techniky se již delší dobu zaměřuje na realizaci individuálních a komplexních řešení v oblasti intralogistiky včetně digitálních a moderních služeb. „I ve druhém století naší existence se budeme snažit být inovátorem v našem oboru a prostřednictvím pokrokových myšlenek a inovačního potenciálu hledat a objevovat nejlepší řešení pro naše zákazníky,“ řekl Thomas A. Fischer.

Firma STILL nabízí řešení vnitropodnikové logistiky a inteligentní kombinace vysokozdvižných vozíků, skladové techniky, softwaru, služeb a servisu. Aktivity zakladatele firmy Hanse Stilla, který se v roce 1920 pustil do podnikání s obrovskou mírou kreativity, podnikatelského nadšení a kvality, rychle přerostlo v celosvětově známou a silnou značku.
Česká pobočka německého společnosti má v České republice zastoupení od roku 1991. Již desítky let se řadí k nejdůležitějším dodavatelům vysoko– i nízkozdvižných vozíků, plošinových vozíků, tahačů, nejmodernějších systémů intralogistiky a po více než 25 letech se právem pyšní vlastním střediskem, 200 zaměstnanci a stabilním managementem. Navíc se může pochlubit i zcela unikátním projektem mobilního mycího zařízení manipulační techniky – mobilní myčka vozíků. Tento výrobek v roce 2018 získal ocenění Technická a technologická inovace roku 2018. Klíčem úspěchu celé společnosti jsou vysoce efektivní produkty, které sahají od specifických komplexních nabídek pro malé a velké provozy v různých oborech až po počítačové logistické programy pro řízení skladů a materiálových toků.

 

Zdroj: STILL ČR

 

 

 

 

 

 

24.1.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies