• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Společnost Kuehne+Nagel uzavřela dohodu se společností Moderna o distribuci vakcín Covid-19

Ilustrační foto | KuehneNagel
  • Centrální skladování a následná distribuce z farmaceutického střediska společnosti Kuehne+Nagel
  • Nová dohoda využije globální logistická řešení společnosti Kuehne+Nagel pro farmaceutický průmysl a zdravotnictví

Biotechnologická společnost Moderna, Inc. (NASDAQ:MRNA), která je průkopníkem ve vývoji a výrobě léčiv a vakcín typu mRNA, spolu s přední globální logistickou společností Kuehne+Nagel oznámily, že se dohodly na uzavření mezinárodní spolupráce při distribuci a skladovaní vakcíny Moderna proti nemoci Covid-19. Oznámily to den po vydání podmíněného povolení Evropské lékové agentury (EMA) na uvedení vakcíny Covid-19 Moderna na trh.

Společnost Kuehne+Nagel bude podporovat celosvětovou distribuci dávek vakcín z mezinárodního dodavatelského řetězce společnosti Moderna se sídlem v Evropě. Distribuce zahrnuje dodání vakcíny na trhy v Evropě, Asii, Blízkém východě, Africe a do částí Ameriky.

„Jsme hrdí na to, že nás společnost Kuehne+Nagel podpoří při distribuci vakcín občanům na celém světě. Po udělení potřebných povolení je toto další krok k zvládnutí pandemie,“ říká Dan Staner, viceprezident Moderna Inc. pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky.

Dohoda zahrnuje skladování a distribuci vakcíny z farmaceutického centra společnosti Kuehne+Nagel v Evropě. Společnost Kuehne+Nagel využije svoji síť s více než 230 provozovnami po celém světě na distribuci vakcín pozemní a leteckou přepravou. Jen v Evropě provozuje společnost vlastní flotilu více než 200 vyhrazených farmaceutických vozidel. Ve všech fázích přepravy a skladování se zachovává integrita produktu při požadované teplotě mínus 20 stupňů Celsia.

Robert Coyle, senior viceprezident pro segment farmaceutického průmyslu a zdravotnictví společnosti Kuehne+Nagel, komentuje: „Tímto veřejným prohlášením přebíráme odpovědnost za distribuci vakcíny proti nemoci Covid-19 Moderna po celém světě. Celá desetiletí jsme investovali do naší sítě a našeho globálního týmu odborníků - a teď, když na tom záleží nejvíc, jsme připravení.“

Dceřiná společnost pro logistiku klinických studií společnosti Kuehne+Nagel, QuickSTAT, je též nedílnou součástí dodavatelského řetězce vakcín společnosti Moderna a podporovala ji ve fázi II a fázi III klinických studií v USA.

Společnost Kuehne+Nagel též podepsala partnerství na lokální skladování a finální distribuci vakcín s úřady v několika zemích, jako například v nejlidnatějším německém státě Severní Porýní-Vestfálsko.

 

Zdroj: Kuehne+Nagel

14.1.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies