• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Společnost Jungheinrich si odváží domů dvě ceny IFOY

JUNGHEINRICH: „VAŠE SPOJENÍ S ÚSPĚCHEM“
  • Systém easyPILOT Follow získal vítězství v kategorii „Warehouse Truck“
  • Systém nabíjení akumulátorů SLH300 získal ocenění s názvem „Special of the Year“
  • Tyto dva tituly jsou dalším potvrzením vedoucího postavení společnosti Jungheinrich v oblasti inovací

Hannover, Německo – Společnost Jungheinrich si z vyhlašování cen IFOY Awards v Hannoveru odnesla dva tituly. Skladový vozík pro horizontální vychystávání ECE 225, který je vybaven systémem easyPILOT Follow, předčil veškerou svoji konkurenci a zvítězil v kategorii „Warehouse Truck“, zatímco systém nabíjení akumulátorů SLH 300 získal titul s názvem „Special of the Year“ při udělování cen u příležitosti mezinárodní akce International Intralogistics and Forklift Truck of the Year (IFOY) Awards 2018. IFOY je nejvýznamnější ocenění za inovaci, které je udělováno v intralogistickém odvětví. 

 

Dr. Lars Brzoska, člen představenstva a ředitel marketingu a prodeje společnosti Jungheinrich AG, vysvětluje: „Získání dvou cen IFOY v rámci jednoho slavnostního vyhlašování je skutečným potvrzením vedoucího postavení společnosti Jungheinrich v oblasti inovací. Musíme a budeme pokračovat ve snaze o splnění tohoto ctižádostivého cíle. Dvojí vítězství, kterého jsme v tomto roce dosáhli, je dokladem tohoto našeho úsilí a představuje obrovské ocenění výkonu celého našeho týmu, na který jsem neuvěřitelně hrdý. V podobě systému easyPILOT Follow nabízíme svým zákazníkům poloautomatizované řešení, které s velkým náskokem předčí srovnatelné systémy vyráběné našimi konkurenty, pokud jde o rozsah funkcí i o přínos pro zákazníka. Náš systém nabíjení akumulátorů SLH300, který je vhodný pro různé technologie, představuje mezník na naší cestě k integrovaným energetickým řešením. Tím, že zákazníkům umožňujeme provádět účinné nabíjení akumulátorů ve smíšených strojových parcích, přispíváme k dalšímu zvyšování zájmu o přechod k lithium-iontové technologii.“

 

easyPILOT Follow

Cenu IFOY v kategorii „Warehouse Truck“ získal systém easyPilot Follow nabízený společností Jungheinrich. Systém easyPILOT Follow využívá poloautomatizovanou ovládací jednotku, která umožňuje, aby vozík řady ECE automaticky následoval osobu, která jej obsluhuje. Obsluha tuto ovládací jednotku drží, případně ji přenáší v kapse svého pracovního oděvu nebo zavěšenou na pásku, díky čemuž se může plně soustředit na postup vychystávání. Vozík ECE, který je s touto ovládací jednotkou ve spojení, přesně nastavuje svoji polohu, čímž je umožněno, aby vychystávané zboží bylo ukládáno ve správném místě na vidlici. Vozík se v místě provádění vychystávání nachází vždy tam, kde je potřebný, protože sleduje pohyb obsluhy a provádí dopředný pohyb i zastavování s naprostou přesností. Tím je odstraněna potřeba časově náročného nastupování a vystupování a rovněž zdlouhavého přecházení mezi vychystávacím místem a vozíkem. Tímto způsobem umožňuje systém easyPILOT Follow bezchybné provádění postupů vychystávání a tedy i dosahování maximální efektivity při manipulaci se zbožím ve skladu.

 

Nabíječka SLH 300

Svoji druhou cenu IFOY získala společnost Jungheinrich v kategorii „Special of the Year“, a to za systém nabíjení akumulátorů SLH 300, který je použitelný pro různé technologie. Řešení typu plug-and-play, které umožňuje nabíjení konvenčních olověných i účinnějších lithium-iontových akumulátorů, poskytuje výhody především provozovatelům smíšených strojových parků nebo uživatelům, kteří se chystají přejít od olověných akumulátorů k používání lithium-iontové technologie. Systém SLH 300 se vyznačuje širokým rozsahem napětí, velkým počtem dostupných volitelných funkcí a vysokou úrovní účinnosti. Díky pečlivě promyšlené řadě variant nabíjecího systému, který je tak k dispozici pro každou oblast použití, je možno dosahovat optimálního poměru mezi cenou a výkonem: Systém SLH 300 je dostupný s rozsahem proudů 15-320 A a s napětími 24 V, 48 V a 80 V. Nabíječka poskytuje uživatelům maximální flexibilitu. Dodává se v četných volitelných provedeních, například s plně grafickým displejem nebo s řídicí funkcí Aquamatik.

 


 

O ceně IFOY

Cena IFOY, která je udělována podle kritérií, jimiž jsou účinnost a inovace, je vzhledem ke své vysoké technické odborné úrovni považována za nejvýznamnější cenu za inovaci udělovanou v odvětví intralogistiky. Vítězové jsou každoročně vybíráni nezávislou mezinárodní porotou složenou z předních odborných novinářů. Rozhodnutí je založeno na nezávislé zkoušce a na vědeckém posouzení úrovně inovace. Při obou řadách zkoušek jsou výrobky, které postoupily do finále, porovnávány s odpovídajícími konkurenčními zařízeními. Sponzorem udělování cen IFOY, které se uskutečňuje pod záštitou Spolkového ministerstva pro hospodářské záležitosti a energetiku, je Sdružení pro manipulaci s materiálem a intralogistiku při organizaci VDMA. S celkově sedmi vítězstvími získanými od roku 2013 je společnost Jungheinrich v současnosti v čele seznamu výrobců, kteří již některou z cen IFOY obdrželi. 

 

Zdroj: SKY GATE

28.5.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies