• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Společnost Bühler – Franz Haas Waffelmaschinen digitalizovala sklady za pouhých 8 týdnů pomocí řešení ZetesMedea

Ilustrační foto | ZETES

Bühler - Franz Haas Waffelmaschinen GmbH, vedoucí světový dodavatel strojů na výrobu oplatek, kompletně digitalizoval skladové procesy v centrále v Leobendorfu pomocí systému ZetesMedea, Warehouse Execution System od společnosti Zetes. Celý projekt byl nasazen během pouhých 8 týdnů a zajistil zvýšení produktivity až o 80 procent a rychlou návratnost celé investice. Klíčové skladové procesy, které dříve využívaly papírové dokumenty a byly časově náročné, jsou nyní plně digitalizované díky integrovanému řešení s intuitivním naváděcím systémem bez nutnosti zaškolení a nejnovějšími technologiemi, což umožňuje větší flexibilitu pracovníků.

Společnost Bühler - Franz Haas Waffelmaschinen GmbH se specializuje na stroje pro výrobu cukrářských a pekařských výrobků, zejména vaflí, a je v této oblasti světovou jedničkou na trhu. Společnost si vybrala řešení ZetesMedea s intuitivním naváděním obsluhy, které nevyžaduje speciální zaškolení. Díky praktické aplikaci nyní může každý zaměstnanec zastoupit druhého, což zjednodušuje plánování práce. Společnost působí v celosvětové výrobní síti skupiny Bühler. V závodě v Leobendorfu u Vídně se vyvíjejí a vyrábějí výrobní zařízení na oplatky a sušenky. Společnost Bühler zaměstnává 13.165 lidí po celém světě ve 140 zemích.

Lokální servis a podpora

Ve společnosti Bühler je řešení ZetesMedea napojené na systém SAP ERP, se kterým si vyměňuje údaje o objednávkách a zásobách. Spolu se systémem WES (Warehouse Execution System) byla optimalizována technologie skladování, aby se minimalizovaly přesuny mezi lokacemi se zbožím, kanceláří skladu a tiskárnami.

Stacionární počítače a tiskárny byly nahrazeny 17 mobilními pracovními stanicemi vybavenými mobilními tiskárnami štítků a ručními jednotkami Zebra. Aplikace ZetesMedea na mobilních jednotkách dává jasné pokyny, které spolehlivě a bezchybně provedou pracovníky skladu všemi procesy. Společnost Zetes dodala hardware plně nakonfigurovaný.

Minimální potřeba zaškolení, rychlá produktivita

Intuitivní uživatelské navádění ze strany řešení ZetesMedea snižuje zaškolení pracovníků na minimum a praktická pomoc v aplikaci umožňuje výrazně flexibilnější plánování práce - v zájmu zaměstnanců i společnosti.

V oddělení příjmu zboží společnosti Bühler se denně přijímá přibližně 450 položek pomocí systému ZetesMedea.
Další důležitou funkcí systému WES jsou skladové pohyby, které je nutné pravidelně provádět kvůli konsolidaci skladových prostor. Podle výpočtu Thomease Krimmera ze společnosti Bühler, řešení ZetesMedea zvyšuje produktivitu při skladových pohybech o 80 %. Díky novému postupu se zvýšila efektivita v průměru nejméně o 20 %. To znamená, že investice do řešení ZetesMedea se společnosti vrátila během několika měsíců.

Snadná implementace a správa

Řešení ZetesMedea ve společnosti Bühler také podporuje operace interní přepravy a vychystávání dílů potřebných ve výrobě. Vychystávací pokyny vygenerované systémem SAP se zobrazují na mobilních počítačích spolu se skladovými pozicemi a požadovaným množstvím a pracovníci je zpracovávají krok za krokem.

Rozjezd systému ZetesMedea proběhl mnohem rychleji, než se očekávalo, byl dokončen za pouhých osm týdnů. „Realizace proběhla bezchybně ve všech fázích projektu. „Málokdy jsem se setkal s poskytovatelem služeb, který by pracoval tak dobře a spolehlivě jako společnost Zetes,“ říká Thomas Krimmer, Head of Supply Chain Management ve společnosti Bühler.

 

Přečtěte si případovou studii

 

Zdroj: Zetes

16.11.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies