V rámci transakce získá Sirma Group Holding za blíže neupřesněnou částku ve společnosti SCIANT 80% podíl. Zároveň nabyde opci na koupi zbylých 20 % v příštích letech. „I když už nyní patříme mezi nejrychleji rostoucí společnosti v Evropě, přechod pod Sirma Group nám umožní růst ještě rychleji. Budeme si moci dovolit najmout více zaměstnanců a využít tak naplno potenciál, který ve vývoji softwaru a dalších nám blízkých oborech vidíme. Jen letos rostla poptávka po našich produktech o 60 %, část nových zakázek jsme však už museli z kapacitních důvodů odmítat,” popisuje spoluzakladatel a ředitel české pobočky společnosti SCIANT Stephen Burke.
Centrála společnosti SCIANT sídlí stejně jako její nový majitel v Bulharsku, od roku 2018 však SCIANT řídí své celosvětové obchodní, marketingové a konzultační aktivity z pobočky v Olomouci. „Máme širokou zákaznickou základnu v Evropě, Severní Americe, Asii i Austrálii. Našimi klienty jsou společnosti z různých oborů od průmyslu a logistiky, přes finančnictví, až po hotelnictví a pohostinství, kteří oceňují, že u nás najdou nejen špičková technologická řešení, ale také pochopení pro specifika jejich podnikání,” říká Burke, který bude i přes prodej většiny svého podílu ve společnosti SCIANT z pozice ředitele její olomoucké pobočky dál podporovat její expanzi. „V loňském pandemickém roce jsme obětovali značnou část růstu, abychom si mohli dovolit udržet všech 100 zaměstnanců. Letos poptávka v IT vystřelila nahoru tak rychle, že ji i přes otevření nové pobočky SCIANT v Albánii nedokážeme pokrýt celou, přestože jsme od začátku roku navýšili počet zaměstnanců o téměř třetinu. Zázemí, síla a téměř třicetiletá tradice Sirma Group nám umožní získávat nové kolegy ještě rychleji, a týkat se to bude i Olomouce,” uvádí Burke.
Pro původem amerického manažera je SCIANT už několikátým příběhem úspěchu v jeho dosavadní kariéře. Před založením společnosti SCIANT v roce 2016 více než 20 let navrhoval a zaváděl inovativní technologická řešení v oblasti hotelnictví a pohostinství po celém světě. Jako viceprezident pro technologii stál například za první nezávislou datovou platformou pro hotely SnapShot, která se pod jeho vedením v roce 2015 v Brně rozrostla z 0 na 38 developerů za pouhých 6 měsíců. Po technické stránce řídil také francouzský projekt Taxeo zaměřený na plně automatizované vracení DPH při obchodních cestách do ciziny. Zároveň působí jako investor v projektu Hotel ResBot, jež v Německu vyvíjí a nabízí software fungující jako hotelový e-mailový rezervační asistent. Podíl drží také ve společnosti Frontline Dynamics sídlící v USA, jež nabízí platormu pro správu logistiky v oblasti letecké nákladní přepravy. „Oblast technologií a softwaru je pro mě světem, ve kterém mohu být vždy blízko inovacím, jež posouvají kupředu nejen jednotlivé firmy, ale i celé obory. Čím déle se jimi zabývám, tím větší potenciál v nich vidím. Proto se velice těším na to, co s sebou nová éra společnosti SCIANT pod křídly Sirma Group přinese,” uzavřel Burke.
Zdroj: PR PA RT NE RS