• LogisticNEWS
    O čem se mluví

ŠKODA spouští aplikaci Kalendář pro modely SCALA a KAMIQ

Ilustrační foto | ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO rozšiřuje řadu svých praktických aplikací pro infotainment o novou aplikaci Kalendář. Řidiči vozů SCALA a KAMIQ vybavených infotainment systémem Amundsen si nyní mohou kromě aplikací Počasí a Zprávy stáhnout i svůj osobní kalendář a zobrazit si ho na centrálním displeji vozu. Tato novinka je k dispozici pro třetí generaci modulární platformy infotainmentu. Díky synchronizaci s kalendářem Google umožňuje aplikace přístup k osobním termínům a spolu s podporou konferenčních hovorů promění vůz v mobilní kancelář. Aplikace Kalendář je v zaváděcí fázi ke stažení zdarma. Do poloviny roku 2021 bude nová aplikace v Evropě k dispozici i pro modely OCTAVIA, SUPERB, SUPERB iV, KAROQ a KODIAQ.

ŠKODA AUTO nabízí po aplikacích zobrazujících počasí, zprávy a personalizované nabídky také další aplikaci – Kalendář, který je zatím dostupný pro kompaktní modely SCALA a KAMIQ. Během zaváděcí fáze si mohou řidiči novou aplikaci stáhnout pomocí infotainmentu Amundsen zdarma z online obchodu v automobilu (Shop) a následně ji snadno nainstalovat prostřednictvím dotykové obrazovky. Synchronizace s Kalendářem Google umožňuje řidičům vozů značky ŠKODA přímý přístup do jejich osobního diáře na centrálním displeji, aniž by museli vzít do ruky mobilní telefon. Do poloviny roku 2021 bude aplikace Kalendář k dispozici i pro další modely značky ŠKODA vybavené systémy infotainmentu třetí generace.

Plánování termínů a konferenční hovory ve voze

Nová aplikace Kalendář nabízí zákazníkům značky ŠKODA celou řadu možností, jak efektivně využít čas strávený ve voze. Díky propojení se svým osobním Google Kalendářem získají uživatelé prostřednictvím infotainmentu svého vozu přehled o svém plánu schůzek a termínů. Mohou si do něj zadávat nové termíny, nechat se navigačním systémem svého vozu dovést na cílovou adresu plánovaného termínu i účastnit se konferenčních hovorů po Skypu. Díky konstantnímu internetovému připojení vozu pomocí integrované eSIM online karty jsou data synchronizována v reálném čase. V průběhu roku 2021 umožní aplikace Kalendář také zobrazování oznámení a propojení s účtem Microsoft Office 365 či konferenční hovory prostřednictvím jiných poskytovatelů.

Další modely značky ŠKODA získají aplikaci Kalendář v první polovině roku 2021

Jako první vozy značky ŠKODA získají přístup k nové aplikaci Kalendář kompaktní modely SCALA a KAMIQ, které jsou vybavené infotainmentem Amundsen. V průběhu roku 2021 pak budou následovat další modely značky ŠKODA vybavené vrcholnými infotainment systémy třetí generace modulární platformy infotainmentu. To se týká obou SUV modelů KAROQ a KODIAQ, modelů SUPERB a SUPERB iV i nové, čtvrté generace modelu ŠKODA OCTAVIA.

Pro využití aplikace Kalendář je zapotřebí účet ŠKODA Connect a Google účet

Aby mohl zákazník používat novou aplikaci Kalendář, musí mít ŠKODA Connect účet a účet Google. Náklady spojené s přenosem dat potřebných pro synchronizaci je nutné pokrýt datovým balíčkem nebo mít přístup k datům z mobilního zařízení prostřednictvím Wi-Fi hotspotu. Aplikace Kalendář bude k dispozici ve 27 zemích Evropské unie, dále také v Norsku, Švýcarsku, Velké Británii, Bosně a Hercegovině, Severní Makedonii, Srbsku, na Islandu a na Ukrajině.

 

Zdroj: ŠKODA AUTO

7.1.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies