• LogisticNEWS
    O čem se mluví

ŠKODA AUTO získala dvě ocenění Red Dot Design Award v kategorii Interface & User Experience Design

Ilustrační foto | ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO zaujala v letošním ročníku porotu renomované soutěže Red Dot Design Award svým konceptem aplikace MyŠKODA a design systémem ŠKODA Flow. Toto ocenění za vynikající produktový design obdržela automobilka již dvanáctkrát a čtyři ocenění si připsala také v kategorii designu značky a komunikace. Nyní získala ŠKODA AUTO poprvé ocenění v kategorii Interface & User Experience Design.

  • Porota ocenila koncept aplikace MyŠKODA a digitální design systém ŠKODA Flow
  • ŠKODA AUTO získala poprvé ocenění v kategorii Interface & User Experience Design
  • Pokračování vynikajících výsledků: ŠKODA AUTO je nyní držitelem 18 ocenění Red Dot Design Award

„Moderní uživatelská rozhraní, která nabízejí intuitivní ovládání, hrají klíčovou roli v uživatelském zážitku. S velkým potěšením jsme v tomto roce přijali ocenění Red Dot Design Award, která jsme získali za koncept aplikace MyŠKODA pro chytré telefony a za digitální design systém ŠKODA Flow. Je to skvělé ocenění naší práce, které potvrzuje atraktivitu konceptů a moderních rozhraní značky ŠKODA jak pro naše zákazníky, tak i pro mezinárodně uznávané odborníky na design.“

Martin Jahn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Prodeje a marketingu

Koncept aplikace MyŠKODA pro chytré telefony získal ocenění „Red Dot“ za designové zpracování v kategorii Interface & User Experience Design. Porota ho také ohodnotila jako „Best of the Best“ – nejlepší z nejlepších. Toto nejvyšší ocenění získalo v letošním ročníku pouze 61 konceptů, které vybrali odborníci z původních 4 110 přihlášených projektů z 54 zemí. Aktuální aplikace MyŠKODA umožňuje uživatelům ovládat prostřednictvím chytrého telefonu například funkce topení, klimatizace či odemykání dveří vozu a otevírání zavazadlového prostoru. Tímto způsobem lze také doručovat balíky do zavazadlového prostoru. Aplikace MyŠKODA rovněž zobrazuje různé informace o vozidle, včetně termínu následující servisní prohlídky. Nové zpracování aplikace cílí na ještě rychlejší a jednodušší způsob ovládání vozu na dálku. Designéři a výzkumníci se spojili se stovkami zákazníků, aby lépe porozuměli jejich potřebám v oblasti elektromobility a mohli tak navrhnout ještě intuitivnější rozhraní. Porota ocenila odhodlání značky učinit elektromobilitu pro zákazníky „Simply Clever“.

Druhé ocenění obdržela česká automobilka za svůj projekt Škoda Flow. Jedná se o tzv. digitální design systém – online knihovnu s návody a více než 1000 standardizovanými komponentami jako jsou např. tlačítka nebo ikony, které umožnují designérům a vývojářům vytvářet digitální produkty rychleji a efektivněji. Design systém má také za úkol sjednotit všechna uživatelská rozhraní ŠKODA AUTO, od chytrých telefonů a hodinek až po počítače a infotainment vozu.

Mezinárodně uznávané ocenění Red Dot Design Award je každoročně udělováno nejinovativnějším projektům na poli designu ve třech hlavních kategoriích – produktový design, design značky a komunikace a designový koncept.

 

Zdroj: ŠKODA AUTO

15.11.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies