• LogisticNEWS
    O čem se mluví

ŠKODA AUTO ve svém hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi otevírá automatický sklad menších dílů

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky, otevřel nový automatický sklad menších dílů (AKL) spolu s Jiřím Cee, vedoucím logistiky značky, a Milošem K

› ŠKODA AUTO do skladu menších dílů v Mladé Boleslav investovala zhruba osm milionů eur
› Menší díly z automatického skladu k montážním linkám přepravují roboty
› Vysoký stupeň automatizace zvyšuje efektivitu procesů v logistice výroby

ŠKODA AUTO pokračuje v implementaci technologií Průmyslu 4.0: V hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi byl dnes slavnostně otevřen automatický sklad menších dílů (AKL). Vysoký stupeň automatizace umožňuje zvýšení efektivity závodové logistiky menších dílů. Menší díly naskladňují roboty a přepravují je ze skladu přímo na montážní linky. Srovnatelný sklad AKL provozuje ŠKODA AUTO již zhruba rok v Kvasinách.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky, zdůrazňuje: „Loni se nám podařilo procesy ve výrobní logistice v závodě Kvasiny podstatně zlepšit. S novým automatickým skladem menších dílů teď zvýšíme na novou úroveň i efektivitu procesů v našem hlavním výrobním závodě. Sklad menších dílů v Mladé Boleslavi je výrazně větší a širší a díky moderní technice v duchu principů Průmyslu 4.0 také optimálně připravený pro budoucí požadavky na výrobu automobilů.“

Michael Oeljeklaus otevřel nový automatický sklad menších dílů (AKL) spolu s Jiřím Cee, vedoucím logistiky značky, a Milošem Kovářem, zástupcem odborů KOVO MB. Operativní provoz běží už od července 2018. Do stavby automatického skladu menších dílů investovala společnost ŠKODA AUTO zhruba osm milionů eur.

V AKL se důsledně uplatňují principy Průmyslu 4.0. Naskladňování a vyjímání dílů z regálů probíhá plně automaticky. Menší díly se odtud dle potřeby dodávají just-in-sequence přímo na montážní linky. Na linku tedy přichází přesně v tom pořadí, v jakém budou montovány. Automatizace dovoluje další zvyšování preciznosti práce, další zrychlení logistických procesů a minimalizaci chybovosti. Roboty převezmou tělesně namáhavé činnosti a zaměstnancům tak uleví. Ti se pak budou moci věnovat jiným úkolům, jako je skenování štítků nebo pohyb malých přepravek (KLT) na příjmu a výdeji zboží.

V novém AKL v Mladé Boleslavi se na plochu 2 000 metrů čtverečních vejde 71 000 přepravek typu KLT. Do 14 metrů vysokých regálů se za hodinu naskladní až 580 těchto malých plastových přepravek. Stejný počet KLT se za stejnou dobu stihne i vychystat. Dva roboty díly naskladňují, dva další se starají o vyskladňování a just-in-sequence dodávky do výroby.

V červenci 2017 otevřela společnost ŠKODA AUTO ve svém závodě v Kvasinách srovnatelný automatický sklad menších dílů. Ten nabízí místo pro 45 000 KLT a v červnu 2018 získal při udělování Evropské ceny za logistiku ELA Cenu odborné veřejnosti.

S otevřením automatického skladu menších dílů v Mladé Boleslavi pokračuje společnost ŠKODA AUTO v digitalizaci výroby, která je jedním z pilířů Strategie 2025.


Zdroj: ŠKODA Auto

15.11.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.