• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Sklad Profi Schierer v Plzni obsluhují vozíky Yale

ilustrační foto

Mezi největší firmy prodávající stavebniny a nářadí v západočeském regionu patří plzeňská společnost Profi Schierer s.r.o., která je součástí německé podnikatelské skupiny Max Schierer GmbH. Společnost byla založena již v roce 1990 jako jedna z prvních firem se zahraniční účastí a má tak za sebou již řadu let úspěšného působení na českém trhu. V Plzni společnost Profi Schierer provozuje rozsáhlý sklad se širokým sortimentem stavebních materiálů, ve kterém pracují vysokozdvižné vozíky značky Yale. Těžká práce na volné skladové ploše za každého počasí prověří každou techniku, ale vozíky Yale řady MX v ní dokáží skvěle obstát.

Společnost Profi Schierer dosahuje v současnosti obratu zhruba 180 milionů Kč ročně a stále roste. Služby zákazníkům v oblasti maloobchodu i velkoobchodu v ní zajišťuje 32 zaměstnanců. Certifikát ISO 9001:2001 a uznání dodavatelů svědčí o vysoké úrovni poskytovaných služeb a prodávaných výrobků.

„Našimi hlavními dodavateli stavebních materiálů a všech druhů elektrického a ručního nářadí jsou význační výrobci a dodavatelé v České republice i v zahraničí,“ uvedl Martin Rehák, jednatel společnosti Profi Schierer. „Jsme jejich významným smluvním distributorem a zajišťujeme tak plné pokrytí potřeb stavebních firem i soukromých stavebníků. Operativní styk s mateřskou skupinou Max Schierer umožňuje zajistit českým zákazníkům dodávky zboží vyráběného v Německu. Speciální službu pak poskytuje odborná prodejna profesionálního elektronářadí i ručního nářadí a stavební chemie.“

Ve velkém skladovém areálu o rozloze bezmála 20 000 m2 krytých i volných skladových ploch s pevnými komunikacemi zajišťuje manipulaci se zbožím šest vysokozdvižných vozíků, z toho pět moderních strojů Yale MX a VX. Nejčastěji manipulují ve velkých objemech s cihlami a betonovým zbožím na paletách o hmotnosti až jeden a půl tuny.

„Technika je zde provozována ve velmi náročném prostředí volné plochy, kde na vozíky působí déšť i sníh a jsou vystaveny značné prašnosti,“ vysvětlil Jiří Karásek, manažer kvality Profi Schierer. „Všechny vozíky jsou navíc značně vytížené. Na strojích značky Yale si cením jejich spolehlivosti, obratnosti a snadné ovladatelnosti. Avšak jedním z rozhodujících důvodů, proč jsme vsadili právě na vozíky Yale, je skvělé fungování jejich servisu. Servisní technik je dostupný na zavolání a oceňujeme jeho vstřícnost, se kterou nám při práci na technice radí, co vše je ještě třeba udělat v nejbližší době, aby vozík bez problémů fungoval. Servis je zkrátka rozhodující a my oceňujeme dobrou spolupráci s firmou Yale.“

Výhodu odolnosti a kvalitního servisu značky Yale zdůrazňuje také Jan Forman, product manager společnosti Yale. „Dokážeme nabídnout robustní stroje a snadno ovladatelné stroje,“ zdůraznil. „Vím, že také řidiči si práci s vozíky Yale pochvalují. Nepotřebují k ovládání joysticky, výhodou je naopak klasické pákové ovládání stroje, protože v zimě řidiči nemusí při každém nastupování svlékat rukavice.“ Jak ale Jan Forman říká, prodej vozíků není jednorázová záležitost. To, co buduje vztah mezi zákazníkem a dodavatelem a prodává další vozíky, je především spolehlivá podpora při provozu. „Výpadek jednoho stroje může ohrozit včasnou dodávku zboží zákazníkům. Právě proto máme pro Profi Schierer vyhrazeného ,dvorního‘ technika, kterým je pan Zdeněk Procházka. Je připraven vyslyšet okamžitě potřeby firmy a postarat se o to, aby manipulační vozíky byly stále v provozu.“

S dalším rozvojem společnosti Profi Schierer poroste i potřeba manipulační techniky. Již v příštím roce plánuje společnost posílit manipulaci ve skladu a nahradit jeden stávající stroj novým, s vyšší nosností. „Uvažujeme také o změně systému skladování a pořízení nových regálů, protože potřebujeme získat více místa. Držíme na skladě velmi široký sortiment stavebnin, největší v Plzni a musíme si strukturu zásob a jejich objem bedlivě hlídat. Manipulační technika Yale je nám v tom opravdu velkou pomocí. Ve velikosti a funkčnosti skladu spočívá naše síla, díky které dokážeme zákazníky okamžitě uspokojit,“ dodal jednatel Profi Schierer Martin Rehák.

8.12.2017

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.