• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Savills: Předání haly pro Cataler Corporation v Týništi nad Orlicí

ilustrační foto

Společnost Cataler Corporation přebírá novou výrobní halu poblíž Týniště nad Orlicí a to pouhých 7 měsíců po položení základního kamene. Na míru postavená budova o celkové rozloze cca 13 900 metrů čtverečních, pro japonského výrobce automobilových výfukových katalyzátorů pro hybridní, benzínová i naftová vozidla, je v České republice prvním příkladem nemovitostní transakce, během níž společnost Savills, jakožto realitní poradce, byla výhradně zodpovědná za propojení všech stran procesu: nájemce, vlastníka půdy, investora i dodavatele stavby.

Nová hala v Týništi nad Orlicí bude sloužit pro výrobu katalyzátorových komponentů. Budova splňuje nejvyšší technické standardy a předání budovy proběhlo dle plánovaného harmonogramu, vše s ohledem na zahájení provozu v dubnu 2020. Jaroslav Kaizr, vedoucí oddělení pronájmu průmyslových nemovitostí spol. Savills pro ČR a SR, dodává: „Výstavba haly pro Cataler Corporation je ukázkovým příkladem zcela nového přístupu k realizaci nemovitostní transakce, kdy na základě našich odborných znalostí trhu s průmyslovými nemovitostmi jsme propojili všechny klíčové články developerského procesu.“

Záměrem společnost Cataler Corporation v rámci závodu Týniště nad Orlicí je vybudování a otevření evropského výzkumného a vývojového centra, proto je zde dostatečný prostor pro expanzi haly a jejího zázemí o dalších cca 4 500 metrů čtverečních. „Velice si vážíme přístupu Jaroslava. Situace ohledně našeho záměru v České republice nebyla od samého počátku tak jednoduchá, ale Jaroslavovi se povedlo náš projekt dotáhnout a zrealizovat. Věříme, že Savills nás i nadále bude podporovat a naše spolupráce povede k dlouhodobému úspěchu,“ řekl Atsuharu Uchida za Cataler Corporation, oddělení pro rozvoj podnikání v Evropě.

 

Zdroj: Savills

20.11.2019

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies