• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Robotizace a digitalizace přinášejí šanci inovovat a další růst

ilustrační foto

Na začátku letošního roku nastoupil na pozici generálního ředitele společnosti Kiekert Petr Kuchyňa. Ve společnosti má již dvanáct let zkušeností, ale doba, ve které převzal vedení společnosti, je více než turbulentní. Zejména oblast automotive, pro kterou je Kiekert jedním z předních celosvětových dodavatelů zamykacích systémů, zasáhla koronakrize velmi výrazně.

 

Uběhly přibližně čtyři měsíce od jarní koronakrize, kdy se na několik týdnů „téměř zastavil celý svět“.Jak vypadá současná situace v automotive?

Po obrovském propadu na jaře, kdy výroba až na výjimky stála, proběhlo již téměř normální léto se všemi plánovanými dovolenými. Současné množství objednávek je samozřejmě nižší, než jsme původně plánovali, ale situace není tak kritická, jak někteří předpovídali a alespoň u nás v Kiekertu vyrábíme na všech výrobních linkách.

 

Jak jste nastalou situaci řešili ve vaší společnosti? Jaké speciální kroky jste museli podniknout?

Vliv koronaviru jsme pocítili už v lednu, protože máme i čínské dodavatele, kteří začali omezovat provoz. Jelikož tehdy nebyl předpoklad, že by se v Evropě měla výroba automobilů zastavit, pracovali jsme na zajištění náhradních dodávek. Jakmile se koronavirus rozšířil i do Itálie, odkud pocházejí naši další partneři, museli jsme jednat ještě intenzivněji. Když jsme všechno zařídili, automobilky na celém světě zastavily výrobu. Najednou jsme měli plné sklady dílů a museli výrobu přeorganizovat a omezit. Snížili jsme počty lidí a zajistili všem ochranné prostředky. Určitě to nebylo jednoduché období, ale poté, co automobilky obnovily výrobu, jsme byli schopni jim opět dodávat. Žádného zákazníka jsme neomezili a všem dodali výrobky včas, takže si myslím, že náš tým všechno zvládl na jedničku.

U zákazníků, kterých máme 90 % v Evropě, vnímáme momentálně spíše nejistotu. Dostáváme od nich objednávky, ale otázkou je, nakolik budou za pár týdnů a měsíců reálné. Jisté je, že v automobilovém průmyslu přišel obrovský pokles, se kterým se všichni museli vyrovnat. Zároveň věříme, že změna je život a že v některých ohledech může být i prospěšná. Už se bavíme o tom, jak máme ve firmě nastavené procesy a co můžeme změnit, abychom v budoucnu dokázali reagovat lépe. Zabýváme se například rozložením lidí ve výrobě, zabezpečením ochranných prostředků i epidemiologickým plánem s jasně danými postupy.

 

Situace ohledně koronaviru se opět každým dnem vyostřuje (alespoň podle médií). Chystáte nějaká speciální opatření pro podzimní měsíce, pokud by skutečně došlo k druhé vlně pandemie?

Když se koronavirus začátkem roku objevil, bylo to něco nového, na co asi nikdo nebyl 100 % připraven. Opatření týkající se ochrany zaměstnanců, zabezpečení dodávek materiálu i razantního ponížení výroby se řešila každý den za pochodu. Od té doby uplynulo několik měsíců, během kterých jsme analyzovali naše procesy. Nyní máme vytvořený již zmíněný jasný interní epidemiologický plán, který zahrnuje podle závažnosti situace nošení roušek, oddělené časy pro jednotlivá oddělení v jídelně, ale například i úplný zákaz externích návštěv. Pro komunikaci se zaměstnanci používáme všechny možné prostředky: e-maily, facebook, intranet, informační obrazovky i interní časopis tak, aby každý zaměstnanec vždy věděl, jaká opatření jsou aktuálně zavedena.

 

Před první vlnou koronavirové pandemie byl v České republice trvalý nedostatek kvalitních zaměstnanců. Změnila se nyní nějak situace?

Kvalitních zaměstnanců vždycky byl a bude nedostatek. Vloni a na začátku letošního roku byl ale nedostatek jakýchkoliv zaměstnanců, nejenom těch kvalitních. Nyní výroba sice nejede na úplně plnou kapacitu, takže by to mohlo svádět k domněnce, že zaměstnanců bude dostatek, ale opak je bohužel pravdou. Díky koronavirovým omezením je nyní v České republice méně zahraničních dělníků, takže jsme na tom možná ještě hůř než před půl rokem. Opět nám to ukazuje, že směr automatizace, kterým jsme se vydali, je opravdu správný.

 

Abychom nemluvili pouze o koronaviru, kam směřuje vývoj ve vaší oblasti?

Přestože vyrábíme stejný produkt, kterým jsou převážně zámky bočních dveří, změna za uplynulé roky je obrovská, jelikož stále rostou požadavky zejména na bezpečnost. Dnešní zámky jsou prakticky neporovnatelné s těmi, které jsme vyráběli dříve. Na jedné straně mají více dílů a funkcí, ale na druhé straně je jejich hmotnost řádově nižší než před lety. Souvisí to s celkovým snižováním hmotnosti, respektive emisí, o které usilují všechny automobilky. Proto je nyní většina dílů v zámcích z plastů a více se prosazuje také elektronika, díky které například v budoucnu nebudeme potřebovat klíče k zámkům. Ostatně, elektronické odemykání aut prostřednictvím mobilů se již objevuje a hodí se i k novým trendům, jako je například vzdálené sdílení aut.

Pokud budeme hovořit o výrobě, směrem, v kterém chceme i nadále pokračovat, jsou autonomní pracoviště. V Přelouči máme novou plně robotickou buňku, kterou používáme k výrobě podsestav, a to včetně automatizované kontroly kvality. V logistice jsou to pro změnu autonomní vysokozdvižné vozíky. Jedná se o investice, se kterými jsme intenzivně začali vloni. Během tří let plánujeme investovat více než 15 milionů euro, přičemž jedním z důvodů pro zavedení automatizace je nedostatek lidí na trhu práce a těmi dalšími pak kvalita, bezpečnost a stabilita celého procesu.

Jak jsem naznačil, pomoci nám může změna spočívající v rozšíření automatizace výroby i obslužných procesů. Navíc technologický vývoj jde rychle dopředu, takže o možnostech, které máme, se dříve nikomu ani nesnilo. Přichází robotizace či nové softwary a s nimi šance inovovat a získávat příležitosti k dalšímu růstu a posilování naší pozice.

 

Markéta Vojáčková

8.10.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies