• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Robert Holliger byl znovu zvolen prezidentem EPAL

Robert Holliger

Dne 28. června v Toulouse, Francie, bylo Valnou hromadou Evropské paletové asociace (EPAL) i Představenstvem EPAL jednomyslně potvrzeno jmenování úřadujícího prezidenta Roberta Holligera na další tři roky do funkce.

Robert Holliger je zakládajícím členem EPAL a od roku 2010 také prezidentem mezinárodní asociace pro výměnné nosiče nákladu, mezi které patří zejména europalety a ohradové palety. Ve své funkci prezidenta EPAL pan Holliger výrazně přispěl k rozvoji a úspěšnému růstu největšího světového sdružení zajišťujícího kvalitu nosičů nákladů.

V současné době se v otevřeném výměnném paletovém poolu nachází více než 500 milionů europalet EPAL. Zároveň se více než 100 milionů europalet EPAL ročně vyrobí a opraví. V posledních pěti letech se tento paletový pool rozvinul do největšího a nejúspěšnějšího poolu nosičů nákladů na světě.

Tento systém, založený na opakovaném použití palet EPAL, také výrazně přispívá k dlouhodobé udržitelnosti dalšího rozvoje.

Za předsednictví Roberta Holligera se logo „EPAL v oválu“ stalo mezinárodní značkou kvality a bezpečnosti. Ochrana této ochranné známky a boj proti padělkům jsou proto také důležitými základními kameny pro udržení kvality palet EPAL v budoucnosti. 

Další vývoj inteligentní palety „iPAL“, ve spolupráci s institutem Fraunhofer IML, je důležitým krokem směrem k digitálním nosičům nákladu, který v budoucnu rozšíří portfolio palet EPAL, kdy bude paleta EPAL využívána také jako nosič informací.

 

Zdroj: Zemský výbor EPAL pro Českou a Slovenskou republiku, z.s.

 

8.8.2019

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies