• LogisticNEWS
    O čem se mluví

RIM otevřel nový showroom v pražském Karlíně. Výrobce kancelářských židlí a nábytku představuje trendy

ilustrační foto

Tuzemská společnost RIM, zabývající se výrobou kancelářských židlí a nábytku, otevřela 8. listopadu 2018 nový showroom v budově Butterfly v pražském Karlíně. Slavnostního otevření se osobně zúčastnil také autor tří nových kolekcí židlí RIM – rakouský designér Kai Stania, který zde představil nové trendy v kancelářském sezení. Předváděcí prostor navrhlo renomované studio VRTIŠKA-ŽÁK.

Otevření se zúčastnili jednatelé a partneři společnosti RIM, obchodní zástupci, architekti a designéři. Novinky v kancelářském sezení představil vídeňský designér Kai Stania, jenž se zaměřuje na produktový design, módní doplňky i nábytek.
Hlavním trendem je dle jeho slov posun od klasických kancelářských židlí směrem k měkkému sezení (tzv. soft seating), kterému je v novém showroomu věnována značná pozornost. „Došli jsme k bodu, kdy je v kancelářích měkké sezení mnohem důležitější než pracovní stůl. Představte si kancelář, ve které bude právě pouze soft seating a už nebudete potřebovat žádný pracovní stůl. Taková vize je sice extrémní, ale je to vývoj, který v budoucnosti očekávám. Jako u všech židlí, které jsem navrhl, tak i u designu pro RIM byl základní komfort. Myslím, že sezení je určitou formou socializace. Tím že se posadíte, dáváte najevo, že v rozhovoru zůstanete a máte chuť komunikovat. Proto je výběr správné židle k sezení tolik důležitý,“ vysvětluje rakouský designér Kai Stania.
Na slavnostním otevření bylo představeno šest nových kolekcí a trendy v kancelářském sezení, ergonomii a zdraví, a samozřejmě vůbec poprvé byly nové prostory odhaleny odborné veřejnosti.  Návštěvníci si mohli vyslechnout krátkou přednášku architektů Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka, kteří designují pro přední české i zahraniční společnosti.
„Při vymýšlení konceptu jsme chtěli použít charakteristického prvku pro firmu RIM a na něm vystavět nosnou ideu celého interiéru,“ vysvětluje Roman Vrtiška, designer studia VRTIŠKA-ŽÁK.
„Proto jsme se rozhodli vsadit na signifikantní prvek kancelářského segmentu – křížové podnože, ze kterých jsme vystavěli organickou zavěšenou strukturu pod stropem. Ta se stala jasnou identitou showroomu,“ dodává Vladimír Žák, designer studia VRTIŠKA-ŽÁK.
Nový showroom se nachází v budově Butterfly v pražské části Karlín, kam se přesunul ze stávajících prostorů na ulici Vinohradské. Jde o moderní budovu vystavěnou s ohledem na energetickou úsporu a trvalou udržitelnost. Interiér předváděcího prostoru nabízí 300 metrů čtverečních, na kterých společnost RIM prezentuje nejnovější výrobky z oblasti soft seatingu a kancelářského sezení. Výrobce kancelářských židlí a nábytku RIM je původní česká společnost se sídlem v Otrokovicích s 27letou zkušeností.
„V RIM budujeme kulturu kancelářského prostředí už 27 let. Představení sedacích souprav od Kai Stania v novém pražském showroomu Butterfly je dalším výrazným krokem,“ říká jednatel RIM Milan Nagy, www.rim.cz.
Prostory navržené studiem VRTIŠKA-ŽÁK budou mimo jiné sloužit ke školením, meetingům a firemním akcím.
Hudební vstupy zajistila skupina EVENT JAZZ TRIO a o zábavu se postaral také iluzionista Mr. Robert Fox.

 

Adresa showroomu:
RIM CZ s.r.o.
Pernerova 691/42
186 00  Praha 8 – Karlín
Otevírací doba: všední dny 08:30 – 16:30

 

Zdroj: Mgr. Pavel Kašpar, PR konzultant

12.11.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies