• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Revoluce výdejních boxů. Balikobot.cz je propojí novou službou Lockers.ai

David Folprecht, spolumajitel Balikobot.cz

Technologická firma Balikobot.cz, přes kterou technicky projde okolo 10 % všech balíků v České republice, připravuje spuštění nové služby Lockers.ai. Tato služba umožní Čechům využít různých výdejních boxů od různých provozovatelů v kombinaci s běžnými dopravci. Lockers.ai propojí dopravce, e-shopy, spotřebitele a provozovatele samoobslužných boxů.

 

„Na českém trhu je přes 40 tisíc e-shopů, desítky různých dopravců a přes 500 automatických výdejních boxů na zásilky. Téměř všechny boxy trpí neoptimálním vytížením a to se chystá v následujících letech masivní nárůst tisíců výdejních boxů. Balíkobot.cz je dnes v tuzemsku největší subjekt v technickém propojení dopravců a jejich klientů a nyní přichází s novou službou, která bude výhodná pro všechny účastníky,” říká David Folprecht, spolumajitel Balikobot.cz.     

Lockers.ai si klade za cíl postavit ekosystém, ze kterého budou všichni účastníci benefitovat. Zákazníci internetových obchodů získají přístup k velkému množství nových výdejních boxů ve svém regionu, dopravci ušetří na “last mile” (poslední míle) a provozovatel boxu bude profitovat z větší vytíženosti svého boxu. Cílem je vytvořit i mezi výdejními boxy obdobnou platformu, jakou vytvořil Balíkobot mezi e-shopy, dopravci a téměř všemi předními ERP systémy, kde se stal synonymem automatického tisku přepravních štítků nebo trackingu zásilek pro tisíce podnikatelů.

V následujících letech by česká e-commerce měla dosáhnout na 20 % celého maloobchodu. Jen v roce 2020 by měl atakovat internetový prodej 200 mld. korun. Přesun kamenných prodejců na internet je znatelný trend, na který samoobslužné boxy v ulicích a u obchodních domů navazují. Logistika je klíčem k úspěchu v e-commerce, ale zároveň pod velkým tlakem spotřebitelů. Bez automatického last mile doručení bude těžké obsloužit dvouciferným tempem rostoucí poptávku spotřebitelů.

„Odhadujeme, že do konce příštího roku bude v ČR až 2500 samoobslužných boxů. Výdejní boxy jsou celosvětový trend a současná pandemie jejich rozšíření nahrává. Je ohroženo mnoho klasických výdejních míst kvůli uzavírání a změnám ekonomiky. Balík ze samoobslužného boxu si můžete vyzvednout většinou 7 dní v týdnu, 24 hodin denně a bez kontaktu s obsluhou. Není reálné, aby každý obchodník a dopravce měl všude své boxy. Jediná a správná cesta je spolupráce a agregace všech hráčů na trhu do jedné informační platformy. Shodně jako to dělá Balíkobot.cz již roky na trhu logistiky,“ říká ředitel projektu Lockers.ai Martin Coufal.

 

Zdroj: ACCEDO Czech Republic Communications

19.11.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies