• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Řešení ZetesMedea ImageID umožňuje firmě TEDIS vyřazovat výrobky z registru pomocí hromadného snímání čárových kódů

Ilustrační foto | ZETES

TEDIS, mezinárodní skupina specializující se na distribuci farmaceutických produktů na export, začala používat řešení ZetesMedea využívající kamerové technologie. Kvůli plnění evropských předpisů a jejich aktualizací musí firma TEDIS zajistit přesnou dohledatelnost léčiv a zaručit pravost produktů partnerských farmaceutických výrobců. Díky řešení využívajícímu kamerovou technologií může nyní firma TEDIS nabídnout rychlejší zpracování, garantovanou kontrolu a bezpečnost a může předcházet vyčerpání zásob.

Firma TEDIS má více než 30 let zkušeností s nabídkou služeb, které naplňují potřeby jejích partnerů z řad farmaceutických výrobců a lékárníků v Evropě, Africe a Asii. Tato firma zásobuje více než 7000 lékáren po celém světě a každý den spravuje skladový katalog téměř 8000 různých produktů určených na export.

Plný soulad s evropskou směrnicí

Když byla v roce 2019 zavedena nová evropská směrnice, která vyžaduje plnou dohledatelnost léčiv, firma TEDIS potřebovala řešení, které by zvýšilo efektivitu a zajistilo soulad s těmito předpisy a zároveň připravenost na budoucí aktualizace s hlavním obchodním partnerem.

Průmyslová kamerová technologie aplikovaná na serializaci

V rámci směrnice o léčivech FMD jsou léky na předpis označeny jedinečným sériovým číslem (serializací), které ověřuje pravost výrobků a zabraňuje jejich padělání. Řešení ZetesMedea ImageID, založené na průmyslové kamerové technologii, je vybaveno horní snímací kamerou, která automaticky snímá kódy Datamatrix serializovaných výrobků. Při hromadném snímání není nutný žádný ruční zásah; obsluha pouze umístí balení pod kameru, která je automaticky rozpozná bez ohledu na jejich počet a velikost.

Předcházení výpadkům zásob ve zdravotnictví

Skupina TEDIS zrychlila plnění objednávek do lékáren a zdravotnických zařízení po celém světě.
Řešení ZetesMedea zvyšuje dostupnost produktů a snižuje riziko výpadku zásob léků důležitých pro pacienty.

Technologie, která splňuje současné i budoucí potřeby firmy.

„Víme, že ve společnosti Zetes máme spolehlivého partnera, který nám umožňuje zajistit naše současné potřeby a bude nás podporovat i v budoucnu. Principem farmaceutických předpisů je, že se neustále vyvíjejí, a my víme, že Zetes nám v případě potřeby umožní splnit nové požadavky již zítra,“ říká Guy Fauchet, Head Pharmacist ve firmě TEDIS.

 

Zdroj: Zetes

13.12.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies