• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Rakouská společnost Bexity se připojuje k Raben

Ilustrační foto | Raben Logistics Czech

Skupina Raben Group, evropský logistický operátor, podepsala dohodu o nákupu 100 % akcií rakouské firmy Bexity od jejího současného vlastníka, společnosti Mutares. V důsledku této transakce se do rodiny Raben připojí více než 500 zaměstnanců a 16 poboček firmy Bexity sídlící ve Vídni. Transakce byla zahájena v prosinci 2021 a schválena antimonopolním úřadem letos v únoru.

Firma Bexity, dříve známá jako Q-Logistics, a ještě předtím ve vlastnictví společnosti RCA, se připojením ke skupině Raben Group konečně dostává do rukou strategického vlastníka. Předchozí majitel Mutares koupil firmu na konci roku 2019 a za posledních 24 měsíců ji úspěšně restrukturalizoval. Firma je nyní připravena na další krok – růst v rámci skupiny Raben Group v odvětví logistiky.

Jsme mimořádně hrdí na to, že můžeme v Raben Group přivítat zaměstnance, klienty a dodavatele firmy Bexity. Rakousko se skvěle hodí na naši evropskou mapu, protože představuje spojení mezi Německem a Itálií a je také mostem pro naše středoevropské země,” řekl Ewald Raben, CEO Raben Group.

Spolupráce mezi společnostmi Raben a Bexity při dodávání sběrných zásilek mezi Rakouskem a zeměmi, v nichž Raben působí, trvá již více než 10 let. Společnost Raben je zastáncem ekologických řešení a hlavní výhodu spatřuje v tom, že mnohé terminály firmy Bexity mají přímé železniční spojení a zajišťují vnitrostátní dopravu vlakem přes noc.

Sběrná síť Bexity existuje již od roku 1986 a byla první, která nabízela nepřetržitou službu 24/7 po celém Rakousku. Firma přepravuje více než 10 000 zásilek za den. A díky intenzivnímu využití železniční přepravy tak může činit velmi ekologickým způsobem. Společnost má 16 poboček v Rakousku a zaměstnává více než 500 zaměstnanců. Jako součást podepsané transakce se ke skupině Raben Group připojí všechny pobočky Bexity a její zaměstnanci budou nyní doma v rodině Raben.

 

Zdroj: Raben Logistics Czech

29.3.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies