• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Raben Group přebírá skupinu Bas Group

Ilustrační foto | Raben

Raben Group převzala se zpětnou účinností od 1. ledna 2021 100% podíl ve skupině Bas Group. Touto transakcí získává Raben tým 210 zaměstnanců a zároveň všechny provozovny skupiny Bas Group v Nizozemsku, na Slovensku a v Itálii. Transakce již byla schválena ze strany antimonopolních úřadů.

Skupina Bas Group je poskytovatelem komplexních logistických služeb. Společnost je rodinným podnikem, který byl založen v roce 1986. Disponuje téměř 50 000 m2 skladové kapacity a provozuje vlastní vozový park nákladních vozidel a návěsů. Společnost se významnou měrou zaměřuje na mezinárodní sběrnou přepravu se specializací na linky mezi Holandskem a Itálií.

Jako rodina jsme dospěli do bodu, kdy jsme si museli zvolit mezi dalším samostatným růstem, nebo připojením k většímu poskytovateli logistických služeb. Když Raben projevil zájem, rozhodli jsme se jako rodina podíl prodat. Odvětví logistiky čekají v následujících letech značné změny, což povede nejen k příležitostem, ale také k hrozbám. Jako součást větší profesionální organizace, jakou je skupina Raben Group, budeme coby středně velká společnost vůči těmto vnějším vlivům odolnější,“ řekl Lorenzo Bas, generální ředitel Bas Group.

 

Raben Group pochází z Nizozemska, ale centrála firmy se od 90. let minulého století nachází v polské Poznani. Společnost Raben má 90 let zkušeností a je aktivní ve 13 evropských zemích s více než 150 pobočkami, přibližně 1 200 000 m2 skladových prostor a ročním obratem 1,3 miliardy eur. V rámci Nizozemska sídlí ve městě Oss.

 

Akvizicí skupiny Bas Group rozšířila rodinná společnost Raben svou síť v jihozápadní Evropě a posílila svou pozici v oblasti smluvní logistiky a kombinované přepravy. Z příležitostí, které Raben Group nabízí, budou těžit nejen zákazníci skupiny Bas Group, ale také její zaměstnanci.

 

Akvizice Bas Group přináší nové příležitosti v Evropě a zároveň umožňuje další rozšíření naší sítě. Kromě toho posílí naši pozici v rámci Beneluxu a otevře příležitosti pro růst v jižní Evropě,“ uvedl Ewald Raben, CEO skupiny Raben Group.

 

Obě společnosti kladou velký důraz na společenskou odpovědnost, etické zásady a integritu se silným závazkem v oblastech inovací a udržitelnosti.

 

Všichni zaměstnanci a partneři skupiny Bas Group jsou v Raben Group vítáni a společně můžeme dále rozšiřovat naše úspěchy,“ zdůraznil Berend Jan Schuring, generální ředitel Raben Netherlands BV.

 

Zdroj: Raben Group

2.8.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies