• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Průmyslové odmašťování a mytí výrobků

Pavel Král

Společnost JIPOCAR Obaly s.r.o. rozšiřuje svoje působení na trhu s průmyslovým mytím obalů o mytí kovových i nekovových výrobků. Pro lepší představu o tom, co toto rozšíření znamená, jsme se zeptali Pavla Krále, vedoucího střediska průmyslového mytí ve skupině JIPOCAR.

 

Co vás vedlo k rozšíření o průmyslové mytí výrobků?

K rozšíření našeho mycího centra nás vedla poptávka od zákazníků, zda bychom jim mohli umývat nejenom obaly, ale také jejich výrobky, které jsou převážně kovové. Jedná se hlavně o různé výlisky, odlitky nebo také svařence. Poté jsme se domluvili s výrobcem našich stávajících myček na obaly a vymysleli zcela novou myčku na kovové i nekovové výrobky.

 

Jak taková myčka vypadá a jak funguje?

Konstrukce myčky je tunelové provedení pro průběžné mytí. Je to tedy postřiková myčka. Skládá se z pěti částí: praní, 2 x oplach, pasivace a sušení.  V prací části myčky se omyje většina špíny, mastnoty, špon nebo třísek z umývaných výrobků ze všech stran tlakovým mytím vodním roztokem s chemií na čištění. Poté je materiál se zbytky nečistot ofouknutý vysokým tlakem vzduchu a nastává další proces. To je oplach. Tam dochází znovu k tlakovému mytí ze všech stran tentokrát již čistou vodou. Poté zase ofukování vysokým tlakem vzduch. To celé se děje ještě jednou. Nakonec „mokrého“ procesu se na prané materiály nanáší pasivační roztok, který zabraňuje korozi, případně oxidaci materiálu. Celý mycí proces je zakončen sušením, kde se tlakovým horkým vzduchem materiál vysuší. V celém procesu praní a sušení se nastavují teploty, tlaky a rychlosti v závislosti na povaze praných předmětů.

 

Co všechno je možné v tomto zařízení vyprat, resp. odmastit?

Mycí zařízení je vyrobeno především na praní kovových i nekovových součástí vyrobených z různých materiálů, které jsou znečištěné od různých druhů olejů, třísek po obrábění nebo také prachu a podobně. Toto zařízení je schopno odmašťovat velké série výrobků a také precizně umývat díly, u kterých je kladen velký důraz na výslednou čistotu. Základním požadavkem je hodnota povrchového napětí měřená v mN .m-1. V myčce je možné prát malé díly od velikosti cca 7x7 cm až po díly velikosti 150 x 200 cm. Průchozí výška zařízení je variabilní od 10 do 40 cm. Myčka je tedy co do velikosti mycích předmětů velice přizpůsobivá. Při praní materiálů pod 7 cm se používají prací koše, ve kterých se perou ty nejmenší součástky.

 

Jaké další služby k odmašťování výrobků nabízíte?

Jako další služby nabízíme vše, co je potřebné k zajištění veškerého servisu v závislosti na konkrétním přání zákazníka. Samozřejmostí je balení materiálu dle balicích instrukcí, doprava materiálu od/k zákazníkovi, ale také třeba zkušební mytí zdarma. Naším klíčovým produktem je mytí obalového materiálu. Od blistrů, KLT, KLT vík až po paletová víka nebo palety. V našem provozu jsme schopni umýt kolem 2 milionů kusů obalového materiálu měsíčně. Již řadu let patříme k největším dodavatelům těchto služeb nejen v regionu, ale i daleko za jeho hranicemi. Věřím, že nový produkt v naší nabídce služeb nejenže vyhoví požadavku našich stávajících zákazníků, ale že nám pootevře dveře i k zákazníkům zcela novým.

 

LN

22.10.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies