• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Prologis Park Prague D1 Ostředek se rozšířil o nové pozemky

Michal Vrba, viceprezident a ředitel projektového managementu Prologis v České republice a na Slovensku

Park Prologis vyrůstající v Ostředku v sobě spojuje vše, co nás na nových projektech nejvíc baví. Při sledování toho, jak pokračuje výstavba v jedné z nejžádanějších lokalit v zemi, se nelze netěšit na příležitosti, jež přinese k budování dalších partnerství i obchodních příležitostí.

Aktuálně jsme potenciál tohoto areálu ještě zvýšili. Získali jsme totiž pozemky na druhé straně dálnice, která lokalitou prochází, a díky tomu se park rozšíří o 7,15 hektaru. S novým pozemkem pro potenciální výstavbu o rozloze 27 000 metrů čtverečních se celková plocha parku zvýší na 196 000 metrů čtverečních. Kromě působivé budovy 1 o rozloze 8 880 metrů čtverečních tak nabídne ještě více příležitostí pro development.

Získání pozemků zprostředkovala společnost 108 AGENCY. Transakce přichází krátce po oznámení částečného pronájmu budovy 1 společnosti Zeppelin CZ, dealerovi stavebních, zemědělských a těžebních strojů značky Caterpillar, jejíž prostory na míru zaberou zhruba polovinu této nemovitosti.

„Akvizice více pozemků v Ostředku zvyšuje potenciál parku stát se jedním z klíčových logistických uzlů v České republice,“ řekl Michal Vrba, viceprezident a ředitel projektového managementu Prologis v České republice a na Slovensku. „Těšíme se, až přivítáme společnost Zeppelin CZ v jejím novém působišti a vyhlídka příštích partnerství na větší ploše činí tento development ještě výjimečnějším.“

„Tím, že jsme pomohli společnosti Prologis získat další pozemky v Ostředku, se zahajuje vzrušující etapa rozvoje této oblasti,“ uvedl Jakub Holec, CEO společnosti 108 AGENCY. „Rozšířený park přinese do Ostředku nové podnikatelské aktivity, díky nimž vzniknou i nové pracovní příležitosti pro místní obyvatele. Jsme rádi, že jsme mohli stát u začátků pokračování tohoto projektu.“

Prostřednictvím růstu, jehož příkladem je nejnovější akvizice pozemků v Ostředku, můžeme poskytovat více prvotřídních logistických prostor pro místní firmy a rozvíjet vztahy s lokálními komunitami. V rámci iniciativy PARKlife™ se také staráme o to, aby zaměstnanci našich zákazníků jezdili do práce vždy s radostí.  Ať už jde o zvyšování úrovně logistické výstavby, vítání nových zákazníků nebo pomoc růstu jejich podnikání, příležitosti jsou... Made in Prologis.

 

Zdroj: Best Communications

25.1.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies