• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Pro zdravější cashflow v logistice. 4Trans navázal partnerství s globální platformou otevřeného bankovnictví Nordigen

Logo

Český fintech 4Trans zaměřený na optimalizaci cashflow malých a středních autodopravců jako jedna z prvních společností v Česku navazuje partnerství s lotyšskou open banking službou Nordigen. Poskytovatel otevřeného bankovnictví nabídne pražskému startupu rychlejší analýzu úvěrového rizika a rizika podvodu. Ten tak vylepší svoje služby faktoringu, tedy okamžitého proplácení faktur, a upevní pozici 4Trans jako lídra ve financování SME sektoru logistiky.

4Trans nabízí ekosystém finančních služeb pro malé a střední autodopravce. Skrze faktoring jim poskytuje nejrychlejší přístup k potřebným finančním prostředkům. Jedná se tak o ideální možnost pro podnikatele v logistice, kteří mohou elektronicky nahrávat faktury od odběratelů a dostávat za ně zaplaceno obratem. Fintech 4Trans míří na pozici nového lídra v oblasti financování malých a středních podniků ve střední a východní Evropě. Společnost posiluje potenciál malých a středních podnikatelů v oblasti logistiky a umožňuje jim soustředit se na rozvoj jejich byznysu.

„Malé a střední podniky v logistice mají často problém získat financování. Procesy v bankách jsou složité a časově náročné, takže na prostředky od banky firmy často ani nedosáhnou. Pokud ano, jsou závislé na fyzické dokumentaci a dlouhé čekací době, která může trvat dny až týdny. My poskytujeme jiný druh služby, která je svižná a digitální. Pomáháme podnikatelům v autodopravě rychle a účinně stabilizovat jejich finanční situaci a vyhnout se tak potížím s cashflow a zbytečnému stresu. Společnost Nordigen a její technologie otevřeného bankovnictví nám pomáhají rozvíjet naše procesy tím, že nám umožňují dále automatizovat a zdokonalovat mechanismy kontroly,“ vysvětluje Jaroslav Ton, CEO společnosti 4Trans.

Integrace platformy Nordigen umožňuje fintechu 4Trans připojit se přímo k bankovním účtům, analyzovat finanční údaje a určovat bonitu a spolehlivost odběratelů při proplácení faktur. Cílem společnosti Nordigen je pomáhat podnikům na celém světě zavést a využívat otevřené bankovnictví a umožnit jejich větší finanční transparentnost.

„Z našeho partnerství se společností 4Trans jsme nadšeni a ztotožňujeme se s její vizí, že financování malých a středních podniků má být jednodušší a dostupnější. V rámci plně digitální podpory lze provádět hloubkové kontroly a analýzy pomocí otevřeného bankovnictví a zefektivnit komunikaci žadatelů. Data o finančním riziku a spolehlivosti odběratelů tak mohou být k dispozici mnohem rychleji než jakákoli jiná řešení,“ poznamenává Rolands Mesters, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Nordigen.

 

Zdroj: HustáKomunikejšn s.r.o.

25.5.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies