• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Přístav Antverpy: Současný vývoj a novinky

Martin Hubeňák Port Representative Central & Eastern Europe

Druhý největší evropský přístav může hodnotit uplynulé čtyři měsíce tohoto roku jako něco neočekávaného, náročného a také v mnoha směrech nového a inovativního.
Belgický přístav Antverpy je klasifikován jako nezbytná součást vnitrostátní infrastruktury a vstupní brána do velké části Evropy, a proto přístav a celá jeho komunita (teminály, přístavní správa, dopravní a výrobní společnosti, sklady atd..) vynakládá veškeré úsilí, aby zajistili 100% fungování přístavu, a to se díky všem podařilo a daří.


Takto vynaložené úsilí má zároveň dopad a pozitivní vliv na výsledek zmanipulovaného objemu zboží, které za poslední období prošlo přístavem. Celkový objem za měsíc duben klesl, ale meziročně za období leden–duben/2020 rostl o 0,4 %, hlavní podíl růstu připisuje přístav kontejnerové dopravě, ta meziročně rostla o 6,1%, i přesto může být tento růst přibrzděn, a to v důsledku stornovaných servisů, což se zřejmě projeví ve zbytku druhého kvartálu.

Antverpský přístav je leaderem v inovacích a nejedná se jen o využití takovýchto projektů v přístavech, ale zároveň i na jiných místech, v jiných společnostech, kde mohou mít technologické inovace významný přínos. Důkazem je digitální náramek Romware od společnosti ROMBIT, který byl testován již dříve ve spolupráci s přístavem, a jeho upgrade funkcí na Covid-19 opatření. Díky tomu se povedlo urychlit jeho uvedení na trh. Přístav Antverpy nedávno tento projekt s bezpečnostním náramkem veřejně představil a je první, kdo Romware ONE s funkcí Covid využije v operativě.

 

Více o inovacích a novinkách přístavu Antverpy se dočtete zde

 

Martin Hubeňák
Port Representative Central & Eastern Europe

Antwerp Port Authority

28.5.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies