• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Případová studie - Smyths Toys: lídr v oblasti řízení procesů retailu

ilustrační foto

Smyths Toys dosahuje růstu prodejů díky efektivním službám Click & Collect a řízení operací na prodejnách s využitím systému ZetesAthena. Přesnější správa cen a značení, doplňování zásob a řízení procesů příjmu zboží pomáhá předcházet ztrátám.

Firma Smyths Toys s více než 100 prodejen je jedním z největších a nejrychleji rostoucích prodejců hraček v UK a Irsku. S průběžným otevíráním nových prodejen a dalších prodejních kanálů chtěla firma zajistit, aby měli zákazníci k dispozici konzistentní služby u všech typů prodeje. Firma Smyths Toys zahájila spolupráci se společností Zetes v roce 2014, když zvolila řešení ZetesAthena pro implementaci služeb Click & Collect. Po této úspěšné první fázi firma zakoupila další moduly systému ZetesAthena pro vylepšení procesů příjmu zboží, správy cen a značení a řízení zásob


Efektivní řízení procesů Click & Collect 

Firma Smyths Toys původně spustila své služby Click & Collect s příslibem, že zákazníkům zajistí efektivní službu vyzvednutí zboží do dvou hodin od zaslání objednávky. Tento cíl se firmě Smyths Toys podařilo výrazně překročit pomocí řešení ZetesAthena, takže je 95% objednávek připraveno do hodiny. Hlavním faktorem, který umožnil dosažení tohoto KPI, je přehled o stavu zásob v reálném čase. Ve spojení přesných instrukcí s informacemi o umístění produktů ve skladu, které pracovníci dostávají prostřednictvím jejich mobilních zařízení, bylo možné zajistit přesné a efektivní řízení při plnění objednávek.

Řešení ZetesAthena je integrováno se systémem SAP ERP firmy Smyths Toys. Když si zákazník objedná online nějaké zboží a vybere si způsob doručení Click & Collect, je tato transakce okamžitě zaznamenána v systému SAP. Je vytvořena nová objednávka s podrobnými pokyny týkajícími se zboží, doby vyzvednutí a doporučených postupů na prodejně. Poté je vše do 50 sekund odesláno prostřednictvím mobilních zařízení do odpovídající prodejny. Pokud by si zákazník nevyzvedl objednané zboží do 48 hodin, řešení ZetesAthena aktivuje žádost o vrácení zboží na regály a zašle zákazníkovi zprávu s informací o stornování objednávky. 

Pro každý produkt se způsobem doručen Click & Collect, pracovníci prodejny vytisknou a nalepí štítky s označením zboží k vyzvednutí a jedinečným čárovým kódem. Při vyzvednutí je štítek naskenován a každá položka je fyzicky zkontrolována. Díky tomuto systému jsou všechny procesy Click & Collect a aktualizace skladových údajů naprosto bezchybné.

Rob Wilson, CIO ve firmě Smyths Toys. „Po zavedení služeb Click & Collect jsme dosáhli jasné návratnosti investice a výnosy z prodeje daleko překročily naše původní očekávání.“ Po úspěšné první fázi jsme se rozhodli zakoupit další moduly systému ZetesAthena a vylepšit i další procesy maloobchodu.“

Konzistentní systém správy cen a značení - snížení ztrát

S předchozími ruční procesy bylo obtížné zajistit konzistentní správu cen a značení vzhledem k nutnosti udržovat údaje pro 10 000 produktových řad. Díky řešení ZetesAthena jsou údaje o ceně vždy aktuální a pracovníci prodejen si mohou okamžitě zkontrolovat informace o zboží. Firma Smyths Toys navíc používá jen jeden typ cenovek, v porovnání s deseti typy v minulosti. Pokud má být nějaké zboží přeceněno v rámci slevy, lze snadno vygenerovat novou cenovku a zboží odpovídajícím způsobem přeznačit.

Eliminace vyprodání produktů 

Firma Smyths Toys dále využívá řešení ZetesAthena k modernizaci svých procesů příjmu zboží, díky čemuž každá prodejna pomocí mobilních zařízení předem dostane informace o produktech v každodenní dodávce do prodejny. Kromě toho, že se pracovníci prodejny dozví, jaké zboží mohou očekávat, dostanou pokyny, jaké zboží je nutné okamžitě doplnit na regály, takže mohou odpovídající dodávky vyložit jako první a vyhnout se situaci, kdy je některý produkt pro zákazníky nedostupný.

Průběžné řízení zásob maloobchodu 

Za účelem ještě větší prevence ztrát je řešením ZetesAthena také centrálně řízena inventura zásob. To umožnilo firmě Smyths Toys zajistit průběžné řízení zásob a předcházet výpadkům v provozu ušetřit náklady na každoroční inventury. Díky řízení inventur na průběžné bázi se podstatně zvýšila přesnost údajů o zásobách a snížily se ztráty.

Rozšiřitelná architektura platformy podporuje rozvoj firmy 

ZetesAthena je cloudové řešení založené na mobilní platformě MCL™ Mobility Platform, která zajišťuje centralizovanou správu mobilních aplikací, zařízení a uživatelů. Je nabízena jako řešení SaaS (Software as a Service), které lze rychle implementovat bez potřeby velkých investic. „Platforma MCL™ Mobility Platform nám umožňuje snadno rozšířit funkce řešení ZetesAthena a v případě potřeby okamžitě nasadit nová mobilní zařízení, takže nedochází k narušení provozu a není zapotřebí žádný zdlouhavý projekt integrace,“ uzavírá Rob Wilson.

 

LN

 

7.3.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies