• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Prioritou je zdravá, fungující logistika

Současná mimořádná situace ukazuje, jak je logistika pro fungování společnosti a ekonomiku státu podstatná. Pokud by nefungovala logistika, zkolabuje zásobování obchodů a lidé zůstanou bez tak zásadních věcí, jakými jsou potraviny, hygienické prostředky nebo léky. Logistika tudíž musí fungovat vždy a za všech okolností…

DHL Supply Chain, Pavel Šubrt, obchodní ředitelDHL Supply Chain, Pavel Šubrt, obchodní ředitel

Naším úkolem je především zabezpečit zdraví zaměstnanců a současně udržet stávající provozy v chodu bez jakéhokoliv dopadu na naše zákazníky. V posledních měsících se nám podařilo rozšířit portfolio klientů, takže se budeme muset soustředit i na to, abychom úspěšně rozběhli nové projekty. Co se týká zaměstnanců, zavedli jsme řadu opatření pro zajištění jejich ochrany. Kromě pokynů k udržování základní hygieny rukou a používání roušek nebo bezpečnému zacházení s potravinami omezujeme v rámci možností schůzky tváří v tvář a všechny porady nebo setkání přesouváme do virtuálního prostoru. Je přijata i řada dalších „chytrých “opatření, která jsou nad rámec povinnosti. Máme vytvořený efektivní koordinační výbor a také si vyměňujeme a implementujeme novinky s ostatními DHL pobočkami. Ve všech provozech jsme zintenzivnili režim čištění a dezinfekce. Jedna věc byla opatření zavést, ale stejně důležité je zaměstnancům pravidla průběžně připomínat a dohlížet na jejich dodržování, což klade vyšší nároky na interní komunikaci a řízení.

 

Kühne + Nagel ČR, Miroslav Pudil, generální ředitel Kühne + Nagel ČR, Miroslav Pudil, generální ředitel

Logistika je jedním z oborů, který pomáhá udržet i v tomto mimořádném období ekonomiku v chodu, a společnost Kühne + Nagel funguje s maximálním nasazením. Absolutní prioritou je samozřejmě nadále zůstat v neustálém individuálním spojení s našimi klienty, abychom jim připravili řešení na míru. Potvrdilo se, že naši zkušení kolegové jim dokáží zajistit nejrůznější alternativní způsoby dopravy, aby zásobovací řetězce zůstaly i nadále funkční.

Abychom byli schopni tyto výkony podávat, je naprosto zásadní zdraví a ochrana našich zaměstnanců. U profesí, kde je to možné, pracuje co největší počet kolegů z domova. Všem zaměstnancům předáváme ochranné pomůcky a hygienické prostředky a k posílení imunity také vitamínové balíčky. Spustili jsme i iniciativu, kdy šijeme roušky, aby byli všichni dostatečně zásobeni. Tam, kde je nutná fyzická přítomnost na pracovišti, byla zavedena přísná hygienická opatření.

 

Der Kurier, Přemysl Lukeš, výkonný ředitel Der Kurier, Přemysl Lukeš, výkonný ředitel

Od 9.3. zaznamenáváme i v průmyslovém sektoru celkem vysoký pohyb zboží směrem do západní Evropy, případně na Slovensko. V těchto dnech je poptávka po přepravě nezvykle vysoká. Protože se pohybujeme v mezinárodní dopravě, tak pravidelně sledujeme možnosti překračování hranic. Rádi bychom co nejvíce našich kurýrů vybavili zdravotními potřebami, ale nejdostupnější se momentálně jeví jednorázové rukavice, gely a podařilo se nám sehnat i několik roušek. Též zákazníci vyžadují přístup kurýrů v ochranných pomůckách. To je někde těžko splnitelné, protože je jich kritický nedostatek. Čili zatím se objem mezinárodní kurýrní dopravy lehce zvedl oproti jiným obdobím a pečlivě sledujeme, co bude dál.

 

PPL CZ s.r.o., Milan Loidl, marketingový ředitel PPL CZ s.r.o., Milan Loidl, marketingový ředitel

Pro společnost operující na globálním trhu jsou epidemické i pandemické rizikové scénáře součástí řízení rizik celé skupiny Deutsche Post DHL (DPDHL). V souladu s tím veškeré aktivity DPDHL neustále přizpůsobujeme, abychom minimalizovali potenciální dopad. Krizový štáb DPDHL denně monitoruje situaci a koordinuje opatření s mezinárodními organizacemi (WHO, CDC, ECDC a Institutem Roberta Kocha) a v případě PPL také s českým ministerstvem zdravotnictví a mimořádnými opatřeními vlády ČR.

Situaci monitorujeme na denní bázi a děláme veškerá opatření tak, abychom snížili riziko na minimum. Riziko šíření koronaviru nebereme na lehkou váhu, proto jsme zavedli řadu preventivních opatření. Důležitá je pro nás komunikace s našimi zaměstnanci, stejně tak ochrana jejich zdraví i zdraví našich zákazníků.

 

MV

8.4.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies