• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Přepravní společnost Emons Spedice s.r.o. roste a chystá velkou expanzi v České republice a na Slovensku

ilustrační foto

Nejlepších výsledků – hned po Německu – dosahuje mezinárodní spediční společnost Emons v České republice. Specializuje se na sběrnou službu primárně v Česku, Slovensku a Německu. Rostoucí poptávka po jejích profesionálních a v mnoha ohledech výlučných službách stojí za expanzí tohoto poskytovatele přeprav a logistiky. Aktuálně provozuje společnost 10 poboček s více než 150 zaměstnanci. Letos v červnu otevřela i první pobočku v Bratislavě, další tři huby a logistické terminály s rozlohou více než 10 000 m2 rozšíří na podzim: v Brně, v Plzni a v Praze.

V růstu pokračovala společnost Emons i během útlumu způsobeného koronavirem. Díky spokojenosti a důvěře dlouhodobých i nových klientů roste obrat Emons o desítky procent ročně – jen v prvním pololetí letošního roku to bylo zvýšení o 27 %. Roční obrat koncernu činí 570 milionů eur, tedy asi 15 miliard korun.

„Z našeho pohledu logistika obecně netrpí negativními dopady krize. Mohou se měnit logistické trendy, nicméně logistika jako taková a přepravní či skladové služby mají evidentně velký potenciál i v době poklesu některých oborů. Zákazníci z různých odvětví očekávají neustálé zlepšování služeb a navyšování kapacit,“ říká Luděk Kohout, obchodní manažer Emons Spedice.

V tomto ohledu česká entita Emons nabízí hustou síť dep (a tedy rychlejší termíny přepravy), rozšiřující se služby i investice do vlastní flotily nákladních vozidel. Vedle klasických vozidel disponuje i několika speciálními návěsy giga-liner o délce 25 metrů. Právě tyto tzv. road-trainy se v poslední době stávají trendem, protože snižují náklady a zároveň jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Emons splňuje podmínky provozování těchto návěsů na více místech: předem schválená trasa, depo 10 km od dálnice, žádný železniční přejezd na cestě, manipulační prostor… I proto také letos investuje a rozšiřuje svou základnu těchto vozidel.

Mimo standardní přepravy sběrnou službou umožňuje Emons přepravu atypického/dlouhého zboží vhodného do systému sběrné služby a ADR zásilky. Tomu jsou uzpůsobené skladové prostory s nadstandardními manipulačními plochami. Tyto služby jsou využívány především strojírenskými nebo výrobními společnostmi.

Velkou výhodou firmy je napojení na mezinárodní distribuční síť mateřské společnosti, potřebné technologické i podnikatelské know how a velká zkušenost s přepravními službami do/z Německa. Díky husté síti roste také objem zásilek producentů nebo distributorů dodávaných do velkých obchodních řetězců nebo do městských skladů, city-docks, pro subjekty z e-commerce. Klienty Emons jsou proto také významné společnosti ze segmentu rychloobrátky/FMCG.

 

Více informací www.emons.cz

3.9.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies