• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Pomocná ruka MD logistiky

ilustrační foto

Společnost MD logistika se zapojila do aktivit pomáhajících proti pandemii koronaviru. Již počátkem dubna zahájila distribuci zdravotnického materiálu ze skladů státních hmotných rezerv pro čtyřicítku pražských a středočeských nemocnic. Jednalo se především o ochranné roušky, respirátory, obleky a dezinfekce pro nemocnice, odběrová místa a laboratoře.

„Kamiony jsme tento materiál přepravili ze státních skladů do našeho skladu v Praze – Horních Počernicích, kde jsme následně vychystávali zásilky pro jednotlivé nemocnice podle jejich požadavků. Ty si je u nás poté vyzvedávaly vlastní dopravou,“ popisuje rozsah poskytovaných služeb obchodní manažerka MD logistiky Kateřina Kačírková. Tyto činnosti MD logistika i nadále zajišťuje dvakrát až třikrát týdně podle aktuálních potřeb zdravotnických zařízení.

Zapojení MD logistiky státu usnadnilo distribuci zdravotnického materiálu a výrazně ulevilo třem pražským nemocnicím, přes něž doposud probíhala. „Díky tomu, že je materiál soustředěn v našem jediném skladu a postaráme se o jeho picking, mohou se zdravotnická zařízení věnovat své hlavní činnosti,“ doplňuje Kateřina Kačírková.

Dalším projektem, který MD logistika iniciovala, byla pomoc pražské Nemocnici u Svaté Alžběty Na Slupi, která se stará o více než stovku seniorů. „Ve spolupráci s našimi obchodními partnery jsme zajistili vybavení a zboží, které zpříjemní práci zdravotnickému personálu i pomůže pacientům. Ti jsou v důsledku zákazu návštěv bez potřebné podpory rodin a nemohou ani přebírat balíčky od svých blízkých,“ říká Kateřina Kačírková. Pro partnery, kteří nemocnici věnovali své výrobky, firma současně zdarma zabezpečila dopravu jejich darů do nemocnice.

MD logistika pro nemocnici zajistila zapůjčení malého mrazicího boxu a společnost FrostFood do něj zdravotníkům věnovala 1440 kusů zmražených Buns Burgerů a 264 kusů zmražené pizzy Gastro Vegetable. MD logistika do nemocnice dovezla také paletu 446 balení nápojů, především balených vod, ledových čajů a džusů věnovaných českým zastoupením značky Pfanner. „Do našeho pražského skladu jsme dále přijali dvě zásilky jednorázových plenkových kalhotek, které nemocnici zdarma poskytl jejich výrobce – firma Drylock – ze svého závodu v Hrádku nad Nisou,“ doplňuje Kateřina Kačírková. Díky oslovení ze strany MD logistiky poskytla značka Dallmayr personálu nemocnice rozpustnou kávu a nabídla do budoucna pronájem kávovaru a kávu za výhodné ceny. Podobně zdravotníky paletou nápojů podpořila i Coca Cola.

Drobnou pomoc MD logistika zajistila také pro Domov Na Výsluní, který pečuje o seniory v Hořovicích, když mu zprostředkovala darování a zajistila dopravu 90 ručně šitých roušek věnovaných Miroslavou Kůsovou ze společnosti Domov reality. „Věříme, že pokud bude třeba, budeme v podobných aktivitách podporujících osoby ohrožené pandemií pokračovat,“ dodává Kateřina Kačírková.

 

MD logistika

14.5.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies