• LogisticNEWS
    O čem se mluví

POMALU ALE JISTĚ ...

Ing. Miroslav Rumler
Pomalu ale jistě se blížíme ke konci druhého pracovního týdne nového roku. Pomalu ale jistě už ale také vyplouvají na povrch nedostatky v přípravě české vlády na vakcinaci většinové části populace i první náznaky upřednostňování řadových státních úředníků v pořadnících na očkování před skutečně ohroženými skupinami populace. Pomalu ale jistě začíná být zřejmé, že infrastruktura pro standardní očkování desítek tisíc novorozenců a sezónní očkování malé části dospělé populace nepředstavuje dostatečné zázemí k bleskovému proočkování sedmi milionů lidí všech věkových kategorií. Pomalu ale jistě hledáme společně cestu, jak napravit chyby, kterým (nejen) naši politici a úředníci nevěnovali pozornost, když bylo dost času, a které nás zdržují teď, když už čas není téměř žádný.
 
 

Ve stejné době však začíná – také pomalu, ale jistě – svítat naděje, že se nenaplní pesimistické předpovědi, podle nichž se s nástupem nového roku zhroutí konstrukce vzájemného obchodu mezi Evropskou unií a Spojeným královstvím. Vše naopak nasvědčuje tomu, že se nestane téměř nic. Naopak něco ve smyslu zvýšené aktivity zahraničních investorů se zájmem o tzv. nearshoring se začíná dít na českém trhu, kam směřují první nové firmy ze západní Evropy a z USA. Tak věřme, že právě v USA se v nejbližších dnech pomalu ale jistě usadí i prach zvířený událostmi posledních dnů, vše se vrátí do zajetých kolejí a Američané se podobně jako Evropané budou moct vrátit k běžnému civilnímu životu a k odstraňování škod napáchaných globální pandemií.

Pomalu ale jistě nastává správný čas k tomu, abychom my sami i naše firmy začali hledat své vlastní cesty z krize, investovat do zefektivnění procesů, kvalifikace a vzdělání našich zaměstnanců a nového nastavení bezpečnostních standardů. Potřebnou inspiraci snad i tentokrát najdete v aktuálním vydání logistického NewsLETTERU.

 

Miroslav Rumler

14.1.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies