• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Podpora státu pod drobnohledem

I nadále pokračujeme v informačním seriálu AK Vlasák advokáti a přinášíme aktualizovanou verzi se zohledněním změn, které se od minulého dílu udály. Konkrétně jde například o:

 

  • pokračování dotačního programu „Ošetřovné“ pro OSVČ i za období duben 2020 (a jeho navýšení na 500,- Kč denně);
  • pokračování programu „pětadvacítka“ pro OSVČ na období od 1.5.2020 do 8.6.2020, které již čeká jen na podpis prezidenta;
  • prodloužení programu Antivirus i na náhrady mzdy vyplacené v květnu 2020;
  • definitivní schválení možnosti odkladu placení nájemného pro podnikatelské nájmy a nájmy bytů.

 

Vláda také schválila novelu zákona o kompenzačním bonusu, podle kterého by za určitých podmínek na kompenzační bonus dosáhli i společníci některých společností s ručením omezeným. Novela však ještě musí projít legislativním procesem v Parlamentu a musí ji podepsat prezident.

 

V minulé zprávě avizované zvýšení ošetřovného z nynějších 60 % denního vyměřovacího základu na 80 % již bylo schváleno a podepsáno prezidentem, je tedy platné a účinné.

 

Z novinek v oblasti dotačních a záručních programů je vhodné zmínit záruční program COVID PRAHA, který je určen k financování projektů realizovaných na území hlavního města Prahy a který je v tuto chvíli otevřen. Dále pak vládou připravovaný dotační program COVID – Nájemné, který by měl sloužit k úhradě části nájemného podnikatelům (parametry dotačního programu zatím nejsou známé).

 

Opět platí, že situace se mění každým dnem a to, co platí dnes, nemusí (minimálně v této podobě) platit zítra. Proto bychom vás i nadále chtěli pravidelně informovat o aktuálním vývoji.

 

Podrobnější přehled najdete zde

 

Mgr. Lada Petriková | AK Vlasák advokáti s.r.o.

7.5.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies