• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Pivovary očekávají propad produkce až o 2 miliony hektolitrů

ilustrační foto

Uzavření hospod a restaurací srazilo slibně se rozjíždějící sezonu, prodeje v měsících březen až květen spadly meziročně až o 40 %. Prodej čepovaného piva se prakticky zastavil, očekávaný pokles produkce ke konci května dosáhne 1,5 až 2 miliony hektolitrů oproti stejnému období loňského roku. To je způsobené jednak uzavřením hospod a také prudkým propadem exportu. Pivovary také stále řeší, co s už vyrobeným pivem v objemu stovek milionů velkých piv.

 

Po březnovém uzavření hospod a restaurací spadla spotřeba čepovaného piva téměř na nulu, prodávají se jen velmi malé objemy u okýnek některých restaurací. Mírně se zvýšil prodej baleného piva v obchodech, ale i tak pivovary odhadují pokles lokální spotřeby ke konci května v rozmezí 1-1,3 milionů hektolitrů. K tomu je potřeba ještě přičíst pokles exportu v řádu 400-600 tisíc hektolitrů. Celkový meziroční propad produkce v období leden až květen tak dosáhne 1,5-2 milionů hektolitrů piva.

Pivovary, které prodávají větší část své produkce v lahvích a plechovkách situaci ustojí, i když všichni mají velké poklesy prodejů. Nejvíc ohrožené jsou pivovary a minipivovary, které jsou závislé na prodeji čepovaného piva v restauracích. Podle odhadů Českomoravského svazu minipivovarů by jich mohlo natrvalo skončit více než čtvrtina z celkových téměř 500. Pro další vývoj bude klíčové nejen kdy se restaurace znovu otevřou, a to včetně vnitřních prostor, ale také to, jak rychle se do nich vrátí hosté.

„Vítáme rozhodnutí vlády o dřívějším otevření restaurací a hospod. Současně ale předpokládáme, že návrat lidí do hospod bude pozvolný a může trvat týdny i měsíce, než se situace vrátí do normálu,“ říká Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven. „Proto i nadále trvají naše obavy, že část restaurací a minipivovarů nemusí současnou situaci ustát a budou nucení natrvalo zavřít. S ohledem na příznivé statistiky počtu nově nakažených doporučujeme plně otevřít gastronomické provozovny již k 11. květnu, při současném nastavení nových pravidel pro jejich provoz, která zajistí bezpečnost hostů a minimalizují rizika možného přenosu viru.“

Český svaz pivovarů a sladoven ve spolupráci s odborníky připravil návrh pravidel pro otevírání hospod a restaurací a je připravený o něm okamžitě diskutovat s hygieniky. Pro majitele je totiž klíčové znát podmínky znovuotevření co nejdříve, nejpozději alespoň 2 týdny před stanoveným datem tak, aby se mohli důkladně připravit.

V tuto chvíli je důležité, aby vláda zvážila další podporu gastronomie, ať už ve formě náhrady škod, které restauracím a pivovarům vznikly kvůli nouzovému stavu, nebo formou přímé podpory tohoto silně zasaženého sektoru. Obce a města vyzýváme, ať se připojí k Praze, a umožní provozovatelům hospod a restaurací rychlé otevírání venkovních zahrádek, včetně odpouštění nájmů a souvisejících poplatků.

 

Navrhovaná opatření na podporu sektoru pivovarství a gastronomie:

  • Náhrada škod způsobených vyhlášením stavu nouze restauračním zařízením a pivovarům týkající se likvidace zásob piva, potravin a dalších souvisejících škod.
  • Dotace na podporu opětovného rozjezdu hospod a restaurací, zejména na menších městech a vesnicích, například ve formě finanční podpory kulturních a společenských akcí v těchto zařízeních.
  • Apel na obce i soukromé pronajímatele, aby umožnili odložit, případně (částečné) odpustit nájemné provozovnám, které museli kvůli mimořádným opatřením přerušit svou činnost.
  • Podpora obcí při rychlém otevírání zahrádek a odpuštění nájmů a poplatků souvisejících s provozováním zahrádek ze strany obcí.
  • Odpuštění spotřební daně z čepovaného piva, které bude muset být v důsledku nouzového stavu zlikvidováno (SCHVÁLENO PS PČR)

 

Zdroj: FleishmanHillard

7.5.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.