• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Pěkná odměna řidičům kamionů

Německá vláda označila Česko za oblast s vysokým výskytem nebezpečných mutací koronaviru a od neděle zavedla na hranicích přísné kontroly. Dochází tak k dalšímu zpřísňování pravidel a následným problémům na hranicích. Sdružení ČESMAD BOHEMIA žádá českou vládu, aby i nadále jednala s německým protějškem o úlevě pro řidiče kamionů.

 

Od pondělního rána stáli řidiči v mnohakilometrových kolonách na hranicích a čekali, až budou vpuštěni s negativním testem do Německa. V silném mrazu stálo mnoho řidičů v houfech před improvizovanými testovacími centry, a jestli dosud byli zdraví, tak teď buď nastydnou, nebo virus konečně chytnou. Zcela nereálné bylo, aby se během dvou dnů od vyhlášení opatření stihli otestovat i tranzitující řidiči ze zahraničí. Bulhar nebo Rumun jede do ČR několik dnů. Podobně nedomyšlené opatření, které zavedla Francie před Vánocemi, ukázalo, že řidiči kamionů s minimem kontaktů nejsou závadovou skupinou. Z 33 000 testů provedených před opuštěním Británie bylo jen 102 pozitivních. Zkušenost našich dopravců z víkendu, kdy sháněli pro řidiče testy, říká, že pozitivita je minimální, pod úrovní jednoho procenta.

Kamiony nejezdí do zahraničí pro vlastní zábavu. Vozí zboží zákazníkům, kteří na něj čekají. Omezení dopravy a vyvolaná zpoždění nebo dokonce selhání v dodání ohrožují i je.

Generální tajemník Sdružení ČESMAD BOHEMIA Vojtěch Hromíř vyzývá:

„Doufám, že zákazníci budou k dopravcům vstřícní. Přepravy se mohou opozdit a také mohou být dražší. Je na místě, aby toto zákazník zohlednil. A také bychom uvítali, kdyby velcí výrobci svou vahou podpořili snahy o zmírnění opatření, která plynulou dopravu ohrožují.“

Prezident Sdružení ČESMAD BOHEMIA Josef Melzer říká:

„Řidič kamionu potká při své cestě za týden jen několik lidí a všude jsou dodržována striktní opatření. Nedává smysl, aby byl jejich vstup do země podmiňován negativním testem. Už vůbec žádný smysl to nedává u tranzitujících vozidel. Síť testovacích míst v České republice praská ve švech, nelze se zaregistrovat na nejbližší dny. Mrzí mě, že Němci udělali takové rozhodnutí s bezprostřední účinností.“

 

Zdroj: ČESMAD

15.2.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies