• LogisticNEWS
    O čem se mluví

PARTNERSTVÍ FM LOGISTIC A EM ŠTRASBURK

FM Logistic

Společný výzkumný projekt přinesl systém di@log, který reorganizuje logistické operace ve skladech

FM Logistic, přední poskytovatel skladování, přepravy a obalových služeb, spolupracuje od roku 2011, formou financování výzkumných projektů, s katedrou řízení dodavatelského řetězce na obchodní akademii EM ve Štrasburku.

Po 4 letech práce a po a úspěšné pilotní fázi, bude nyní jeden ze společných projektů vypuštěn do světa; jedná se o diagnostický systém s názvem Di@log, který reorganizuje logistické operace ve skladech a řeší otázky produktivity.

Hlavním úkolem je posouzení provozu ve skladu

Život ve skladu je ovlivňován pravidelnou reorganizací logistických operací. Ať už se jedná o implementaci, růst či ukončení aktivity, nebo instalaci nového zařízení v rámci balící linky, vždy je nutné předvídat vliv těchto změn a možné problémy s nimi spojené.

Společnost FM Logistic jako jedna z prvních začala pracovat v multiklientském a multiaktivitním prostředí a má tedy s těmito jevy a důsledky bohaté zkušenosti, zejména co se týče řízení intralogistického toku. Proto se rozhodla podpořit projekt, jehož předmětem byl vývoj nástroje, který asistuje pracovníkům s rozhodovací pravomocí při reorganizaci skladových operací.

Výzkumný projekt vedl k nasazení modelového nástroje, založeného na metodě SCOR (Supply Chain Operations Reference). Ten identifikuje a vyhodnocuje klíčové ukazatele výkonnosti podle jejich interní nebo externí orientace (provozní efektivity). Metoda analýzy bere v úvahu všechna kritéria, od provozu po otázky strategie. Následně byl vyvinut Di@Log, nástroj pro diagnostiku provozu logistických center.

Di@log, revoluční diagnostický nástroj

Ve spolupráci s HuManiS, výzkumnou laboratoří EM ve Štrasburku, vyvinula FM Logistic 100% elektronický nástroj Di@Log, který na základě zkušeností a odborných znalostí FM Logistic a výsledků výzkumů reorganizuje skladové operace.

Je schopen poskytnout globální přehled operací, stimulovat interakci mezi operacemi, hodnotit je pomocí ukazatelů výkonnosti, a v závěru přichází s nejefektivnějším řešením.

Prototyp Di@Log byl testován s nevídanými výsledky na platformě FM Logistic ve francouzském Epaux-Bézu. Nástroj identifikoval

  • 57 % problémů a řešení, takového množství doposud nedosáhl žádný jiný diagnostický nástroj;
  • 80 % spojení mezi problémem a řešením;
  • 90 % následků implementace a řešení;
  • 83 % souvislostí mezi ukazateli výkonnosti.

Nyní, po testovací fázi, je Di@Log připravený k implementaci na všech platformách FM Logistic. Následujícím cílem je usnadnit jeho koncové využití, především pro manažery v provozu.  

Stéphane Mornay, Ředitel pro podporu skladového provozu skupiny FM Logistic vysvětluje: "Mentoring studenta při psaní práce je velmi formativní. Abychom došli k cíli, kterým je nástroj užívaný v praxi v našich skladech, museli jsme se vzájemně přizpůsobit a naučit se spolupracovat. Rozhodli jsme se v takové spolupráci pokračovat a v současnosti vedeme dalšího studenta nad tématem Sklad budoucnosti“.

Zdroj: FM Logistic

18.1.2017

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.