• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Panattoni podpořila zájemce o obor Oběhové hospodářství na VŠCHT Praha soutěží o celoroční školné

ilustrační foto

Projektová manažerka v oblasti dotačního poradenství a ekoložka specializující se na odpadové hospodářství zvítězily v soutěži Panattoni o roční školné na kurz celoživotního vzdělávání Oběhové hospodářství. Již třetí ročník kurzu vede Fakulta technologie ochrany prostředí VŠCHT Praha. Kromě velkého množství přednášek renomovaných akademiků a odborníků z praxe čeká vítězky soutěže také dvoudenní exkurze na Jižní Moravě. Prostřednictvím podpory perspektivního oboru potvrdil stavitel průmyslových zón Panattoni své zaměření na výstavbu šetrných budov a snížení negativního vlivu průmyslu na životní prostředí.

„Téma cirkulární ekonomiky mě velmi baví. Chci se stát kvalifikovanou osobou v tomto směru a svým klientům pomoci naplňovat principy oběhového hospodářství. Je mnoho sfér, které se dají finančně podpořit z dotací a které přinášejí benefity nejen samotným příjemcům, ale i celé společnosti,“ řekla Kristýna Černobilová, která se profesně zabývá dotacemi pro firmy ze zpracovatelského průmyslu.

„Ve firmě dohlížím na to, aby zacházení s odpady bylo v souladu s legislativou, koordinuji dodavatele služeb, komunikuji s úřady a řeším nahodilé problémy. Od kurzu očekávám, že mi pomůže s implementací správy odpadového hospodářství ve firmě. Také bych ráda získala nové kontakty a možnost zapojit se do různých projektů zabývajících se touto tématikou,“ řekla Šárka Nováková, ekoložka, která pracuje ve firmě vyrábějící vinylové desky.

„K podpoře tohoto oboru nás inspiroval náš vlastní úspěch v soutěži Ministerstva průmyslu a obchodu Přeměna odpadů na zdroje, v níž jsme převzali 1. cenu v kategorii Nejlepší využití druhotných surovin ve stavebnictví za téměř stoprocentní recyklaci při přípravě Panattoni Parku Ostrov North. Oběhové hospodářství je bezpochyby princip budoucnosti, který se bude v developmentu uplatňovat čím dál tím více. Jsem rád, že jsme poskytli studijní program lidem, kterým je téma cirkulární ekonomiky a udržitelného rozvoje blízké,“ říká Jan Andrejco, technický ředitel společnosti Panattoni.

Stavitel průmyslových zón Panattoni se v posledních letech stává jedním z nejdůležitějších hráčů na českém trhu v oblasti udržitelné výstavby. Vzdělávání považuje za účinnou formu prevence negativních dopadů průmyslových aktivit, a proto se rozhodl umožnit zájemcům o studium Oběhového hospodářství získat roční školné kurzu celoživotního vzdělávání zdarma. Porota vybrala výherce s nejzajímavějším motivačním popisem.

Oběhové hospodářství je trendem, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje Evropské unie. Adaptace průmyslu a obchodu na změny klimatu a další environmentální hrozby je výzvou pro malé a střední podnikatele stejně tak jako pro nadnárodní společnosti. Mnohé firmy již principy oběhového hospodářství uvádějí jako prioritní pilíře rozvoje.

Společnost Panattoni má v současnosti v portfoliu 14 budov certifikovaných podle ekologického standardu BREEAM 2016, což celkově překračuje hranici 400 000 m2 průmyslových prostor. Dalších 100 000 m2 industriálních hal aktuálně prochází certifikačním procesem.Zdroj: TALK

9.9.2019

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies