• LogisticNEWS
    O čem se mluví

P3 = prostor pro prosperitu

Ilustrační foto | P3

Nedostatek zaměstnanců a chybějící zázemí jsou v řadě firem brzdou jejich dalšího rozvoje. Pozornost by se proto měla zaměřit na průmyslový development. Dobře situovaný a důmyslně navržený průmyslový park totiž může být základnou pro úspěšný byznys.  

Kdo chce dnes investovat do rozvoje svého podnikání a hledá kvalitativně lepší prostory, ten už si nejspíš všiml, že na trhu ubývá připravených projektů a nabídka větších ploch už není, co bývala. Povolovací procesy se navíc bez ohledu na novelu stavebního zákona prodlužují, což potenciální zájemce vrhá do nejistoty.

Proto je dobré mít vedle sebe spolehlivého partnera, který k podnikání přistupuje odpovědně. „Všechny budovy, které nabízíme formou výstavby na míru, již mají platné stavební povolení. To budoucím nájemcům šetří čas a dává jistotu, že termín stěhování bude dodržen,“ říká Aleš Zacha, šéf developmentu českého portfolia P3 Logistic Parks. Nájemci v P3 se do nového obvykle stěhují do půl roku po podpisu smlouvy.

Haly na míru zvyšují efektivitu provozu

Klientských požadavků může být celá řada, a proto je pro P3 nejvíce klíčové to, aby byla dostatečně flexibilní. To se v praxi projevuje například tím, že preferuje cross docky, jelikož jsou přístupné z obou stran a klientům, kteří si chtějí pronajmout jen část haly, to umožňuje vybrat si z více variant prostorového řešení.

Pokud to územní plán dovoluje, P3 navrhuje haly již standardně se světlou výškou 12 metrů i více. Zejména nájemci z oblasti e-commerce hojně využívají skladovací systémy a technologie, které díky takové výšce zásadně navýší kubaturu plochy skladu a zrychlí vnitřní tok zboží.

Skládku železné rudy nahradí univerzální moderní haly

Zajímavý development chystá P3 například v areálu někdejší surovinové skládky v ostravských Vítkovicích. Na průmyslovou tradici tam naváže výstavbou moderní obchodně-průmyslové čtvrti P3 Ostrava Central. Prolnou se v ní světy městské logistiky, obchodu, e-commerce, výroby a vývoje. „Je to skvělá lokalita uvnitř města, kde by se volná plocha jinak hledala jen stěží. Bude to první park v našem portfoliu, do kterého se dá dojet po dálnici i tramvají,“ říká s úsměvem šéf developmentu české P3 Aleš Zacha.

Na nově budovanou vnitřní infrastrukturu již navazuje výstavba prvních tří hal. Jedna bude mít téměř 30 000 m2, další dvě jsou řádově menší. Celkem jich bude v P3 Ostrava Central šestnáct s pronajímatelnou plochou přes 156 tisíc m2.

Strojírenství na dosah německému trhu

Ostrava však není jediné průmyslové centrum, kam se v posledních letech obrací pozornost výrobních podniků nebo průmyslových developerů. Dobrým příkladem je Plzeňsko, které má mj. výhodu dobrého napojení na dálniční síť ve směru do Německa. Právě tam vzniká park P3 Plzeň Myslinka, který se nachází ve stejnojmenné obci asi 12 kilometrů od centra Plzně a 4 km od sjezdu z dálnice D5. K dispozici tam budou jednotky od 3 000 m2 do 30 000 m2 v celkem pěti budovách o celkové pronajímatelné ploše téměř 65 000 m2, které mohou být na přelomu roku připraveny k nastěhování. Všechny nově budované haly P3 se navíc mohou pyšnit garantovanou ekologickou certifikací BREEAM Excellent.

Nájemcům se v P3 daří a rostou

Události posledních let i týdnů upozornily mimo jiné na potřebu reagovat flexibilně. Strmý nárůst e-commerce nahradil výkyvy ve výrobě automobilového průmyslu a výpadky v dodavatelských řetězcích. P3 svým partnerům, i díky rozmanitosti svého portfolia, byla schopna vždy nabídnout vhodné řešení jejich aktuálních potřeb. I proto má P3 v plánu letos nabídnout přes 260 000 m2 nové pronajímatelné plochy, z toho 56 000 m2 je aktuálně ve výstavbě. www.p3parks.com

 

P3 Ostrava Central | P3 Logistic Parks (p3parks.com)

6.4.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies