• LogisticNEWS
    O čem se mluví

P3 Prague Letňany bude hostit letošní Evropský pohár v boulderu

Ilustrační foto | P3

Haly průmyslového developera a investora P3 v pražských Letňanech žijí sportem. Již před dvěma lety v nich vzniklo lezecké a pohybové centrum Jungle Sport park a trampolínové centrum JumpPark pro sportovní nadšence i začínající sportovce. Na přelomu dubna a května se zde bude konat evropský pohár v boulderu 2022. Tento IFCS závod, který je součástí kvalifikace na Mistrovství Evropy ve sportovním lezení v Mnichově, se do Česka vrací po pěti letech. Diváci se tak mohou těšit na účast evropské špičky, přihlášeno je více než 150 závodníků z 28 evropských zemí.

Jak ukázal loňský rok na olympijských hrách v Tokiu, lezení je jedním z divácky nejatraktivnějších sportů a možnost vidět výkony lezecké elity naživo je nezapomenutelným zážitkem. „Jsme pyšní na to, že takto významný závod světové úrovně se může konat právě v našem parku P3 Prague Letňany. Věříme, že to bude velký zážitek jak pro sportovce, tak diváky,“ říká Jan Andrus, Head of Leasing P3 v České republice.

Závodit budou kategorie žen a mužů. Největším lákadlem bude český reprezentant a světová jednička, Adam Ondra. V kategorii žen bude české barvy hájit Eliška Adamovská. Ze zahraničních hvězd jsou přihlášeni francouzský Olympionik Mickael Mawem, Belgičanka Chloe Caulier, Srbka Staša Gejo, slovinský závodník Luku Potočara a mnoho dalších. Kvalifikační kola se uskuteční v sobotu 30. dubna ve vnitřních prostorách Jungle sport park. Semifinálová a finálová kola proběhnou na mobilní závodní scéně ve venkovním prostoru, kde bude dostatek místa nejen pro diváky, ale také bohatý doprovodný program. Jeho součástí bude například 1. závod SLACKSHOW Trickline cupu, slackline workshopy pro děti a dospělé nebo parkour vystoupení.

"Uspořádat závod světového formátu a dopřát tak českým lezcům skvělou sportovní podívanou naživo, bylo naším cílem již dlouho. Za poslední roky jsme se tomu přiblížili závodem MEM ve Slaném, ale přivést do Prahy dospělou evropskou lezeckou špičku, to je ještě o velký krok dál,“ vysvětluje Jiří Žák, ředitel závodu. Konkrétním impulzem, proč uspořádat mistrovství právě v P3 parku, byla spolupráce Českého horolezeckého svazu a nového lezeckého centra Jungle Letňany, kde je umístěno tréninkové centrum české reprezentace, vybudována moderní boulderová stěna a celkově skvělé vnitřní i venkovní zázemí.

Naše centrum spojuje mnoho světů: lezení s lanem i bouldering, parkour, gymnastiku, jógu, ale i parádní dětský svět nebo oázu pro moderní relax. Najít prostor, který by splňoval všechny požadavky, jako je dostatečně velká plocha a výška, přírodní denní světlo a dostupné parkování, nebylo jednoduché. Jungle Sport park je jedno místo pro více sportů. Ať už začátečník nebo profesionál, dítě nebo dospělý, všichni jsou u nás vítáni,“ říká Jiří Oliva z Jungle Sport parku.

Alternativní využití průmyslových parků se u nás i v zahraničí stává stále populárnějším. „V P3 reagujeme na poptávku trhu a naše prostory umíme nachystat klientům zcela na míru. V případě Letňan jsme reflektovali proměnu okolí, kde v průběhu posledních let významně narostl podíl rezidenční zástavby. To nás přivedlo k myšlence volnočasového využití haly pro širokou veřejnost,“ vysvětluje Jan Andrus.

Před lety se v jiném pražském P3 parku, v Horních Počernicích, setkávala elita evropských slalomových skateboardistů, naposledy na Smooth Prague 2017. Právě hladkost prémiového betonového povrchu v nových halách byla pro skateboardisty největším lákadlem. Je to jen další důkaz toho, že i dva tak rozdílné obory, jako jsou průmyslový development a sport, si mohou rozumět.

Veškeré aktuality a programové detaily jsou k nalezení na oficiálním webu události www.bouldercup.cz.

 

Zdroj: Ogilvy

26.4.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies