• LogisticNEWS
    O čem se mluví

P3 Logistic Parks slaví své 20. výročí na veletrhu EXPO REAL

Ilustrační foto | P3

Prestižní mezinárodní veletrh Expo Real 2021 je příležitost k oslavě 20 let působení investičně-developerské společnosti P3 Logistic Parks („P3“). Ta byla na přelomu tisíciletí založena v Praze a ze skromných začátků vyrostla mezi 5 nejvýznamnějších hráčů na evropském průmyslově-realitním trhu. Dnes P3 spravuje přes 6,3 milionu m2 špičkových skladových prostor na 11 evropských trzích. Více než 450 nájemníků z řad retailu, e-commerce, logistiky nebo automotive zajišťuje potřeby svých zákazníků z budov P3.

Současnou trajektorii dynamického růstu zahájila P3 v roce 2016, kdy společnost získal singapurský státní investiční fond GIC. Od té doby se její hodnota téměř zdvojnásobila na současných 7 miliard EUR, a rozloha nových skladových prostor se rozšířila o 1,8 milionu m² s plánovanou kapacitou výstavby dalších 800 000 m². Růstu P3 napomohly příznivé tržní podmínky pro poskytovatele logistických prostor, včetně zrychleného rozvoje e-commerce a vývoje nákupních zvyklostí zákazníků.

 

„P3 se rozrostla na dynamickou společnost s ambicemi stát se nejvýznamnějším investorem v oblasti logistických nemovitostí v Evropě. Jsme mezinárodní společnost, která má praktické zkušenosti na různých trzích, což je pro investory nenahraditelné. Naše největší přednosti spočívají v dlouhodobém pohledu na investice, rozvoj a vlastnictví našich nemovitostí, a také v široké nabídce služeb od akvizice přes výstavbu až po správu nemovitostí. Vždy chceme našim zákazníkům nabídnout ty správné dovednosti a vhodný přístup k dosažení nejlepších výsledků a zároveň být skvělým pracovištěm pro ty největší talenty,“ říká Frank Pörschke, generální ředitel P3 Logistic Parks.

 

V příštích dvaceti letech plánuje P3 růst prostřednictvím dalšího rozšiřování developerského byznysu a hledání vhodných investičních příležitostí – jak do velkých, celoevropských portfolií, tak i v rámci menších obchodů na lokálních trzích.

 

"Trh se sice značně zahřál, ale spoléháme na naše investiční zkušenosti a stále vidíme mnoho atraktivních příležitostí. Budeme tak i nadále aktivně rozšiřovat naše portfolio. Nedávno jsme dokončili akvizici portfolia o rozloze 112 000 m² ve Španělsku a v současné době se ucházíme o několik dalších obchodů napříč Evropou,“ říká Otis Spencer, investiční ředitel P3 Logistic Parks.

 

„Development je jednou z našich nejsilnějších stránek, takže jej vnímáme jako to, co nás žene vpřed, a hledáme proto nejlepší projekty na trhu. Nedostatek pozemků vhodných pro výstavbu je aktuálně největším problémem v mnoha zemích, ale naše týmy úzce spolupracují s našimi partnery při akvizici pozemků a při navrhování skladových prostor tak, aby vyhovovaly specifickým požadavkům našich zákazníků. Pokud je to možné, zaměřujeme se primárně na revitalizaci brownfieldů, které jsou podle nás z hlediska životního prostředí tou správnou cestou. Přestože jsme primárně logističtí hráči, naše developerské zkušenosti nám umožňují realizovat i projekty které jsou na jeho pomezí, jako je logistika poslední míle, datacentra nebo sklady s kontrolovanou teplotou,“ vysvětluje David Marquina, ředitel pro development P3 Logistic Parks.

 

Symbol XX, který letos P3 používá ve svém vizuálním stylu, odkazuje na 20 let P3 na trhu. Byl vybrán jako symbol, který zároveň reprezentuje její záměry do budoucna. P3 se stala jednou z nejsilnějších a nejuznávanějších realitních značek, synonymem dobrých služeb pro více než 450 zákazníků a rozsáhlou síť dodavatelů. V roce 2021 byla P3 vyhlášena nejsilnější značkou v jižní Evropě a získala také zvláštní ocenění Nejsilnější růst značky v Evropě ve všech kategoriích z oboru nemovitostí od EUROPEAN REAL ESTATE BRAND INSTITUTE.

 

Více se o dvacetileté historii P3 můžete dozvědět v následujícím videu:

https://www.youtube.com/watch?v=DehtfGEEUyM

 

Zdroj: Ogilvy

13.10.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies